et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased toetavad brittide õppelaevade nädalast Eesti visiiti

13.07.2016
Britid koos kaitseliitlastega seilamas Kärdla suunas
Autor: Erik Laido
7.-14. juulini väisavad Eestit Läänemere merepraktika raames kaks Ühendkuningriigi kuningliku mereväe õppelaeva. P2000 klassi patrullkaatrid HMS DASHER ja HMS EXPRESS külastavad Pärnut, Kihnut, Tallinnat, Naissaart, Kärdlat ja Kuressaaret.
Õppelaevade visiiti toetavad kaitseliitlased Pärnumaa, Tallinna, Lääne ja Saaremaa malevatest. Koordineerivaks üksuseks on Tallinna maleva Meredivisjon, kelle liikmed on läviohvitseritena teenindanud välisriikide sõjalaevade Eesti visiite ligi 12 aastat. Lisaks toetusele sadamates osalevad kaitseliitlased merepraktika eesmärgil ka ülesõitudel. Sama klassi õppelaevad on külastanud Eestit ka 2012. ja 2015. aastal.

Mõlema laeva koosseisus on kuni viis mereväelast ja kümmekond tudengit erinevatest Inglismaa ülikoolidest, kellest osad asuvad pärast õpingute lõppu teenistusse Briti merejõududes. Läänemere ringreisi raames omandavad tudengid meresõidukogemusi (sh manöövrid, varustuse-tehnika kasutamine, planeerimine-juhtimine) ning õpivad tundma uusi merealasid.

Kihnus said britid osa sealsest kuulsast mere peo festivalist. Hiiumaal külastati legendaarset Kõpu tuletorni, mis kuulub maailma kolme vanima tänaseni töötava tuletorni hulka. Saaremaal tehakse koos kaitseliitlastega mõningaid ühisharjutusi nii vee peal kui sadamas ning viiakse läbi sõbralik laskevõistlus. Kuressaarest jätkub brittide teekond Riiga.