et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased tõid Euroopa meistrivõistlustelt praktikal-laskmises mitu kulda

29.06.2015
Võidukas meeskond
Autor: Kaitsevägi
Kaitsejõudude spordiklubi kaitseliitlastest laskesportlased võitsid Euroopa meistrivõistlustel Ungaris võistkondlikus vintrelva praktikal-laskmises Semi-Auto Standard divisjonis kuldmedali ning individuaalselt tõid koju veel kolm medalit.
 
Võiduvõistkonda kuulusid Harju maleva võitlejad Madis Reier, Margus Riso ja Armin Meesit ning Mario Merirand Kaitseväest. Lisaks saavutas Madis Reier individuaalarvestuses Semi-Auto Standard divisjonis teise koha soomlase Sami Hautamaki järel, Margus Riso saavutas kolmanda koha ning Armin Meesit sama divisjoni seenior klassi arvestuses kuldmedali.
Eelmistel Euroopa meistrivõistlustel 2012. aastal Bulgaarias saavutas sama võistkond Soome kolleegide ees teise koha. Tänavu võeti kuldmedal soomlaste ees 111 punktiga.

Kaitsejõudude spordiklubi korraldab tänavu 5.-6. juulil Nursipalu harjutusväljal vintrelva praktikal-laskmise Eesti meistrivõistlused, kus kogunevad lisaks Eesti parimatele laskuritele ka sportlased üle maailma. Kaugemad võistlejad saabuvad seekord Lõuna-Aafrika Vabariigist.

Kaitsejõudude spordiklubi kuulub Eesti praktikal-laskmise ühingusse, mis koondab laskureid kaitseväest ja Kaitseliidust. Kaitsejõudude spordiklubi laskurid on olnud edukad pea kõigil seni peetud praktikal-laskmise Eesti meistrivõistlustel.

Praktikal-laskmine on spordiala, mis pakub laskurile lahendamiseks elulähedasi situatsioone ning milles on võrdselt olulised täpsus, jõud ja kiirus. Kaitsejõudude spordiklubis harrastatakse praktikal-laskmist alates 2007. aastast.