et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased töötasid raielanki meenutavas Väike-Maarjas hämardumiseni

11.08.2010
Eile kell 18 saatis Kaitseliit Väike-Maarja vallale looduskahjude likvideerimiseks lisajõude. Raielanki meenutavas Väike-Maarja alevikus tegid kaitseliitlased tööd hämardumiseni ja muutsid aleviku üldilmet märgatavalt.
„Täna hommikul oli Väike-Maarja aleviku üldilme märgatavalt parem ega meenutanud enam raielanki - kaitseliitlased tegid ära suure töö,“rääkis Väike-Maarja infojuht Hilja Pakkanen ning oli ühtlasi tänulik abis olnud kaitseliitlastele.

Väike-Maarja vallavanema Urmas Tamme sõnul oli abilisi kohal 18 ja töö lõpetati kell pool kümme õhtul. Malevapealiku kapten Rudolf Jeeseri sõnul olid töödel abis ka Viru maleva neli noorkotkast.

Tööotsad juhatas kaitseliitlastele kätte Väike-Maarja abivallavanem Kaarel Moisa. Saetöid tehti lisaks keskväljaku suure papli mahavõtmisele ka surnuaias (kiriku juures ja maantee ääres) ja algkooli maja juures.

Keskväljaku suure papli mahavõtmie oli omaette tegu ja vaatamist väärt: vaja oli liiklus sulgeda Rakvere-Jõgeva-Tartu maanteel, sest seal käis sel ajal vilgas
liiklus. Oksad olid vaja ära vedada ja kõige tähtsam: vaja oli oskajat ja julget meest kõrgustes tööd tegema.

Suures osas andsid panuse Väike-Maarja üldilme paremaks muutmisel maleva staabitöötajad, kaasatud olid ka vabathtlikud kaitseliitlased Tapalt, Kundast ja Rakverest.