et
en
Teksti suurus:
A A A

Tänaseks planeeritud USA sõdurite ja Eesti kaitseliitlaste ühisõppus lükkub ilmastikuolude tõttu neljapäevale, 23.juulile

22.07.2015
Kaitseliitlastest langevarjurid Võidupüha paraadil
USA langevarjurid, kes Eestis õppustel viibivad ja Kaitseliidu liikmed viivad läbi langevarjuhüpete ühisõppuse Black Hawk UH60 helikopteri pardalt neljapäeval, 23.juulil 2015 kell 8.00-12.00 Nurmsi lennuväljal. 
USA langevarjurid, kes Eestis õppustel viibivad ja Kaitseliidu liikmed viivad läbi langevarjuhüpete ühisõppuse Black Hawk UH60 helikopteri pardalt kolmapäeval, 22. juulil 2015 Nurmsi lennuväljal.  Langevarjuhüpetel osalevad ligi 80 sõdurit USA Destined kompanii teise pataljoni  503st jalaväerügemendi 173nda õhudessant brigaadist ning 30 kaitseliitlast.

“USA 173. õhudessantbrigaad on siin väljaõppeks koos Eesti kaitseväega ning me ootame väga võimalust laiendada seda võimalust langevarjuhüpeteks koos Kaitseliidu liikmetega,  näitamaks maailmale, et USA ja Eesti on liitlased.  Kui suudame ühiselt dessantoperatsioone läbi viia, siis see tugevdab meie koostöövõimekust ning Euroopat tervikuna,” ütles Destined kompanii juht, kapten Matthew M. McCarthy.

„Koostöö liitlastega on meie kaitseliitlastele ülimalt oluline, et kõik osapooled oleksid teadlikud kasutatavatest protseduuridest ja tunneksid varustust, mida kasutatakse,” ütles  Kaitseliidu poolne hüpete koordinaator kapten Mihkel Haug.  “Hüpe on ainult üks osa kogu harjutusest, õppuse raames arendatakse koostööd, tutvutakse erinevate varustustega ning nende kasutamise võimalustega, ühtlustatakse protseduure nii hüppetegevuse kui ka õhusõidukite kasutamise osas.“

Pärast ühiseid langevarjuhüppeid vahetavad osalejad lühikesel tseremoonial Foreign Jump Wings-märke. See on pika-aegne sõjaväeline austamise traditsioon, mis aitab sõlmida ning säilitada sõprussidemeid. Hüpetel osalevad kaitseliitlased saavad USA märgi ning 173nda õhudessantbrigaadi taevasõdurid saavad Eesti märgi.

Vaatajad on teretulnud õppuseid vaatama. 

Õppus toimub sobiva ilma korral kolmapäeval, 22.juulil kl 11.00- 14.00 Nurmsi lennuväljal;kui kolmapäevane õppus muudetakse ebasobivate ilmaolude tõttu, toimub õppus 23.juulil.

Kaitseliitlastest ja kaitseväelastest langevarjuhüpete huvilised arendavad oma oskuseid ja teadmiseid Eestis tegutsevates langevarjuklubides. Liitlastega on koostööd tehtud juba 90'ndate lõpust alates kui õppuse Baltic Challenge raames sooritasid kaitseliitlased hüppe lennukilt C-130 Hercules. Tänaseks on koostöö edasi tublisti arenenud ja igal aastal osaletakse mitmel koostöö harjutusel välispartneritega.

 USA Destined kompanii viib Eestis sel suvel läbi mitmeid õppusi koos Eesti kaitseväega NATO operatsiooni Atlantic Resolve raames.