et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseministeeriumi kantsler kiitis kaitseliitlaste õppimisvõimet

22.05.2009
Suurõppusel Kevadtorm 2009 Kaitseliidu lahingugrupi üle vadanud kaitseministeeriumi kantsler tunnustas kaitseliitlaste õppimistahet, võidujanu ja algatusvõimet.
„Kaitseliitlased on tublid,“ ütles kaitseministeeriumi kantsler Riho Terras. „Kaitseliitlased suutsid taas üllatada initsiatiivi ja võitlustahtega. Kaitseliitlased näitasid end paindliku ja kiire õppimisvõimega üksusena, kes suutis kiiresti kohaneda õppuse oludega. Oma lahingutegevuse viimases faasis tegutsesid nad võrdväärselt ajateenijatega, kes on aasta aega järjekindlalt selleks õppuseks harjutanud”.

Esmakordselt võitles Kaitseliidu pataljoni lahingugrupp Kevadtormi õppelahingutes ühtsetel alustel ajateenijatest kokkuharjutatud jalaväepataljoniga.

Õppusel Kevadtorm 2009 osales Kevadtormiks formeeritud Kaitseliidu pataljoni lahingugrupp.

Õppuse Kevadtorm 2009 juhtstaap andis kaitseministeeriumi kantsler Riho Terrasele ülevaade kolm nädalat kestnud õppuse senisest käigust ning seejärel suunduti õppuse alale, et tutvuda jalaväebrigaadi staabi tööga ning õppusel Kevadtorm 2009 osaleva jalaväepataljoni Kaitseliidu pataljoni tegevusega.

Riho Terras on olnud Kaitseliidu peastaabi ülem.