et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseminister Aaviksoo külastas Kaitseliidu Lääne malevat

12.02.2009
Kaitseminister Jaak Aaviksoo külastas 10 veebruaril, Kaitseliidu Lääne Malevat. Maleva staabi saalis ootasid ministrit aktiivsemad kaitseliitlased ja staabi töötajad. Saal oli rahvast täis.
Lääne maleva pealik, major Arnold Juhans, andis ministrile ülevaate Lääne malevast ja malevlaste tegevusest.
Lääne malevasse kuulub koos eriorganisatsioonidega 3,9% läänlastest. (Eesti keskmine 1,3%). „See näitab eelkõige Kaitseliidu mainet elanikkonna hulgas. Lääne malev on olnud omalt poolt nii loodusõnnetuste kui ka korrakaitse osas alati rahva teenistuses,” ütles major Juhans.

Minister Aaviksoo andis ülevaate riigikaitse poliitikast. Tema usalduslik probleemide käsitlus võitis kuulajate sümpaatia. „Kui 2008. aastal oli eraldatud kaitsekulutusteks 1,8% SKP-st, siis eesmärgiks jääb ikka 2%. Ajutised majanduslikud tagasilöögid ei väära meid ettevõetud kursilt,” sõnas minister.
Aaviksoo teatas, et sõjalise riigikaitse kümne aasta kava sai hiljuti valmis ning seal on Kaitseliidu territoriaalne roll selgelt kajastatud. Ministri ettekandest jäi kõlama sõnum – Eesti julgeolek on täna märksa suurem, kui oli enne Vene-Gruusia konflikti.

Lääne malevale oli ministri külastus julgustav sõnum hoolimisest ja samas ka hea võimalus tutvumiseks Kaitseministeeriumi tegevusega.

Aare Tamm,
Lääne maleva propagandapealik