et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseminister: Erna retk on tõestus Eesti militaarspordi kõrgest tasemest

04.08.2010
Kaitseminister Jaak Aaviksoo ütles täna sõjalis-sportliku võistluse Erna retk avamisel Jüriöö pargis, et iga-aastaselt toimuv võistlus on tõstnud Eesti sõjalise spordi valdkonnas maailma tippriikide hulka.
"On märkimisväärne, et lisaks Erna luuregrupi mälestuse au sees hoidmisele on see igasuvine võistlus muutnud militaarspordi Eestis arvestatavaks spordialaks," sõnas kaitseminister. "Parimaks tunnistuseks selle kohta on 2007. aastal retke võitnud Eesti oma reservohvitserid, kes 2009. aastal suutsid võita maailma absoluutse sõjalise spordi tippvõistluse Swiss Raid Commando."

Kaitseministri sõnul on Erna retk on olnud ka väga edukas rahvusvahelise sõjalise koostöö projekt, sest osalejaid on aastate jooksul olnud enam kui 21 riigist.

Erna retk on rahvusvaheline sõjalis-sportlik võistlus, mida korraldatakse 1994. aastast. Igasuvist retke korraldab Erna Selts, toetavad Kaitseliit ja Kaitsevägi. Võistluste juht on sel aastal Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste.

Sel maailma ühel pikemal ja raskemal võistlusel on Eesti kõrval osalenud võistkonnad kokku 21 riigist. Tänavusel retkel osalevad võistlejate või vaatlejatena kokku seitsme välisriigi esindajad.