et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseminister Hanso kiitis kaitseliitlaste kiiret tegutsemist

10.05.2016
Minister Hannes Hanso Saaremaa maleva kaitseliitlastega
Autor: Kaitseministeerium
Kaitseliidu suurõppusel Läänetorm osalevate üksuste kiire formeerimine ja hea komplekteeritus tõestavad, et Kaitseliit on meie riigikaitse esimene kaitseliin, rõhutas täna õppust külastanud kaitseminister Hannes Hanso.
„Just vabatahtlikest koosnev Kaitseliit on Eesti turvavaibaks: igas Eesti paigas pidevalt kohal olev ja koheselt valmis reageerima väga erinevatele julgeolekuohtudele,“ ütles Hanso. „Kaitseliitlaste vaba tahe ja sellest tingitud kõrge motiveeritus on üksiti tugev heidutus meie potentsiaalsele vastasele.“

Kaitseminister ja teda saatev kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras said Lääne Maakaitseringkonna staabis Tihemetsas ülevaate õppuse eesmärkidest ja põhitegevustest. Minister Hanso külastas seejärel maastikul asuvat Lääne lahinggrupi staapi ja Pärnumaa, Lääne ja Saaremaa kaitseliitlastest komplekteeritud üksusi.

Kevadtormiga üheaegselt toimuv Kaitseliidu suurõppus Läänetorm on Lääne-Eesti malevate põhjal moodustatud üksuse hindamisõppus, mille fookuses on objektikaitse, maa-ala puhastamine vastastest ning dessanditõrje.
Esmaspäeval alanud õppusele pannakse punkt laupäeval, 14. mail Tihemetsas, kus toimub Läänetormil osalenud üksuste lõpurivistus.

Läänetormi reaalne osa viiakse läbi Pärnumaal põhiliselt Paikuse, Surju ja Saarde vallas, kuid virtuaalses ruumis kandub tegevus ka Lääne ja Saare maakondadesse, kus toimetavad malevate staabid.

Kaitseliidu suurõppusele Läänetorm osaleb poolteisttuhat kaitseliitlast  Pärnumaa, Saaremaa, Lääne, Tartu ja Jõgeva malevast. Lisaks tegutseb harjutuse ajal Pärnus ka Kaitseliidu peastaabi baasil komplekteeritud maakaitsestaap.