et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseminister: Koostöösuutlikkust ja võitlusvõimet on Kaitseliidus märkimisväärselt arendatud

05.10.2017
Kaitseminister Järva malevas
Autor: Kaitseministeerium
​Kaitseminister Jüri Luik külastas eile Kaitseliidu Rapla ja Järva malevaid ning Kaitseliidu kooli, kus sai ülevaate nende tegevustest ja väljakutsetest.
Kaitseminister Jüri Luige hinnangul annab Kaitseliit Eesti kaitsevõimesse väga olulise panuse.

Kohtumisel Kaitseliidu kooli pealiku kolonelleitnant Alari Saegaga sai minister ülevaate kooli haridus- ja arendustegevusest. Arutati kooli koostööd kaitseväega ja tsiviilstruktuuridega, et vabatahtlike ja tegevväelaste koolitamisega arendada laiapindset riigikaitset.

Kaitseministri hinnangul tehakse koolis kiiduväärt tööd ning eriti positiivsena tõstis ta esile Kaitseliidu kooli ja Kaitseväe koostööd erialaste teadmiste edasiandmisel.

Rapla maleva pealik major Meelis Pernits rõhutas oma jutus ennekõike selliste tegevuste olulisust, mis maleva arengut toetavad.

Ministrit informeeriti ka maleva sporditegevusest ning riigikaitseõpetuse korraldamisest Raplamaa koolides.

Järva maleva pealik major Gabriel Rikberg tutvustas ministrile maleva ajalugu ning tõi esile Järva koostööd teiste malevatega ning liitlastega.

Järvamaal asuv Nurmsi lennuväli loob malevale mitmeid koostöövõimalusi Eestis paiknevate liitlaste üksustega ning ka Eesti lennundushuvilistega. Murukate muudab lennuvälja Euroopas unikaalseks õppeväljaks.

Kaitseminister Jüri Luik jäi nähtuga rahule ning avaldas tunnustust Kaitseliidu kooli ning Rapla ja Järva maleva tööle.

„Loomulikult leidub väljakutseid, kuid kuuldu ja nähtu põhjal saan öelda, et pikaajalise planeerimise ja stabiilse rahastamisega on viimaste aastatega oluliselt paranenud nii Kaitseliidu võitlusvõime kui koostöösuutlikkus ning mis peamine – oskuste hoidmise, jagamise ja rakendamise võime,“ sõnas Luik.

Kaitseministrit saatis visiidil Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili.

Jüri Luik jätkab käike Kaitseliidu malevatesse ning külastab järgmisel nädalal Alutaguse malevat Ida-Virumaal.