et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseminister lõpetas Kaitseliidu luurerühma missiooni Kosovos

09.02.2010
Mitrovica sõjaväebaasis Camp Olaf Rye's toimus 8. veebruaril pidulik lipulangetamistseremoonia, millega lõppes Kaitseliidu baasil moodustatud luurerühma Estrif-6 missioon Kosovos.
"Lõppenud on enam kui kümme aastat kestnud Kosovo missioon, milles Eesti koos teiste liitlastega on andnud väärika panuse julgeoleku tagamisse maailmas, mis kokkuvõttes on võimaldanud oluliselt vähenda välist kohalolekut ja asendada sõjaline toetus kasvavalt tsiviilpanusega," ütles kaitseminister Aaviksoo tseremoonial. "Kosovo missioon näitab NATO tegevuse tulemuslikkust ja Eesti tublit kogemust julgeoleku tagajana," lisas kaitseminister.

Kaitseminister ja Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste autasustasid Estrif-6 liikmeid Kaitseministeeriumi rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel osalenute medalitega. Samuti sõid Aaviksoo ja kolonelleitnant Lumiste rühma liikmetega koos lõunat.

Kosovosse NATO juhitud rahutagamisvägede KFOR koosseisu jääb edasi teenima paar Eesti staabiohvitseri. Eesti kaitsevägi osales Kosovo
missioonil alates 1999. aasta lõpust.

Eile hommikul kohtus kaitseminister Pristinas KFOR-i ülema Saksa kindralleitnant Markus Bentleriga, kellega arutati julgeolekuolukorda Kosovos.

Õhtul õhtustasid kaitseminister ja Kaitseliidu ülem KFOR-i peakorteris ja Euroopa Liidu EULEX-missioonis töötavate eestlastega. Täna kohtuvad Aaviksoo ja Lumiste EULEX-i juhtkonnaga ning Kosovo välisministri ja julgeolekujõudude ministriga.