Kestvus: 10.03.2018 09:00 - 10.03.2018 20:30
JUHEND JA MÄNGUREEGLID

Võistluste toimumise koht ja aeg:
Tallinna Lilleküla Gümnaasium (Kuldnoka 24, Tallinn), 10.märts 2018

Võistluste läbiviimine ja osavõtjad:
Võistluse läbiviija: Kaitseliidu peastaap koostöös Kaitseliidu Tallinna malevaga.

Võistlused viiakse läbi kehtivate võrkpalli võistlusreeglite alusel koos mõningate erisustega. Võistkonna suurus kuni 10 mängijat. Võistkonnas väljakul korraga 6 mängijat, kellest vähemalt kaks peavad olema naissoost. Naiste poolt üle võrgu löökide blokeerimine on keelatud. Võrgu kõrgus – 243 cm (meeste võrk).

Mängitakse kahe geimi võiduni, geim mängitakse 15 punktini k.a kolmas otsustav geim, väljakupoolt vahetatakse kolmandas geimis 8. punkti järel. Geimi võidab võistkond, kes esimesena kogub 15 punkti (äkksurm, kahe punkti vahe ei arvestata üheski geimis).

Pärast alagrupi mänge jätkatakse mängimist „+“ ja „-" ringis, kusjuures geim mängitakse 11 punktini (äkksurm), kolmandas geimis 6 punkti järel väljakupoole vahetus.

Osaleda on lubatud aastal 2002. või varem sündinud KL, NKK, KT ja NK liikmetel. Iga võistleja vastutab oma tervisliku seisundi eest ise.

Võistkonna nimeline ülesandmisleht esitatakse mängupäeva hommikul MHK kell 09.30 registratuuris Lilleküla Gümnaasiumis.

Mängu käigus on lubatud vahetada kõiki registreeritud mängijaid, edasi-tagasi vahetused on lubatud.

Distsiplinaarküsimused:

1. Osavõtvad võistkonnad on kohustatud ilmuma võistluskohta ettenähtud ajal. Mängule mitteilmunud või rohkem kui 10 minutit hilinenud võistkonnale kantakse turniiritabelisse loobumiskaotus. Mängu alustamisega ei tohi viivitada üle 5 minuti.

2. Juhul, kui võistkonnas mängib kaasa ülesandmislehel mitteregistreeritud mängija, arvestatakse  võistkonnale võidu korral  kaotus ja võetakse ära antud mängus punktid. Võitja võistkonna punktid aga arvestatakse.

4. Protesti esitamise korral tuleb see koheselt peale mängu kirjalikult mängu kohtunikule. Protest, mis ei ole kirjalikult esitatud, arutamisele ei kuulu. Hilisemal protesti arutamisel võtavad osa mõlema  võistkonna esindajad, mängu kohtunik ja turniiri peakohtunik.

5. Võistkond diskvalifitseeritakse, kui ta on andnud kaks loobumiskaotust:

6.  Võistkondade võistlusvormid (vähemalt särgid) peavad olema ühte värvi, v.a. libero

Läbiviimise süsteem ja paremusjärjestus:

Võistlus viiakse läbi turniirisüsteemis alagruppides. Paremusjärjestus selgub saavutatud punktide üldsumma järgi.  Võit 2-0 annab 3 punkti, võit 2-1 annab 2 punkti, kaotus 1-2 annab 1 punkti, kaotus 0-3 ja loobumiskaotus 0 punkti. Kogutud võrdsete  punktide korral kasutatakse paremusjärjestuse määramisel  järgmisi kriteeriume:
  1. omavahelise mängu tulemus;
  2. üldine geimide vahe;
  3. üldine punktide vahe.

Võistlustele registreerimine (st malevad annavad teada osalemisest ning edastavad nimekirja), MHK 05.03.2018 kell 10.00 e-posti aadressil margus.purlaukaitseliit.ee. Iga malev paneb välja ühe esindusvõistkonna, vabade kohtade olemasolul võib soovi avaldanud malev välja panna ka teise võistkonna (selgub peale eelregistreerimist), võistluse korraldaja annab sellest märku vastava maleva registreerija e-mailile.

Alagruppidesse jagunemine toimub vastavalt registreerimise aja järjestuses. Eelmise aasta (2017) KL võrkpalli meistrivõistluste kolm paremat võistkonda asetatakse eraldi alagruppidesse. „+“ ja „-„ ringi süsteemitabel pannakse paika peale eelregistreerimist.

Kohtunikud:
Kõikides mängudes kasutatakse ainult ühte väljakukohtunikku ja sekretäri (tagatud korraldaja poolt) platsi kohta. Finaalmängudes on kaasatud ka kaks äärekohtunikku. Kohtunikud on kõik erapooletud ja ei kuulu ühegi maleva nimekirja.

Autasustamine:
Kolme esimest võistkonda autasustatakse karikaga, mängijaid diplomi ja  medaliga, esikohamängijaid lisaks turniiri meenega. Turniiri parimat mängijat (MVP) autasustatakse eriauhinnaga.

Üldiselt :
Kõik juhendis määratlemata küsimused ja turniiri käigus tekkinud küsimused  lahendab  peakohtunik.

Ajakava:
09.00-09.30    Mandaat
09.30               Võistluste avamine
09.45               Mängude algus
12.30-14.00    Lõunasöök
19.30               Finaalide algus (I-II ja II-IV koht)
20.30               Autasustamine

NB! Mängude kellaajad on orienteeruvad! Olenevalt mängule kuluvast ajast kohtumise kohta võivad need nihkuda ette või taha poole.