et
en
Teksti suurus:
A A A

KL Tartu malev ja Lõuna politseiprefektuur uuendasid koostöölepingut

30.03.2010
Teisipäeva pärastlõunal allkirjastasid Kaitseliidu Tartu maleva pealik major Ülar Vomm ning Politsei- ja Piirivalveameti Lõuna Prefektuuri prefekt politseikolonelleitnant Tarmo Kohv Kaitseliidu Tartu maleva ruumides järjekordse koostöölepingu.
Allkirjastatud dokumendi aluseks on tänavu 23. veebruaril Kaitseliidu ja Politsei- ja Piirivalveameti vahel sõlmitud koostööleping.

Tartus sõlmitud lepingus on lisaks seadustest sätestatud Kaitseliidu ja Politsei- ja Piirivalveameti ühistele tegevustele kirjas ka konkreetne ühine tegevuskava 2010. aastaks.

Tänavuse ühise tegevuse raskuspunkt Tartus on oktoobri algul linna kriisikomisjoni ja kõigi Tartus esindatud jõustruktuuride osavõtul läbiviidav järjekordne koostööõppus „Sillad lukku 2010“, mille käigus võetakse politsei ja Kaitseliidu ühise kontrolli alla Tartu sillad ja raudteeviaduktid ning viiakse neil vastavalt õppuse stsenaariumile läbi erinevaid koostööharjutusi.

Lepingus on kirjas ka kaitseliitlastest abipolitseinike õpetamine ja kaasamine korrakaitsetegevusse, samuti ühine tegevus noorsookasvatuse ettevõtmistes. Kaitseliidu Tartu malev ning Politsei- ja Piirivalveameti Lõuna prefektuur teevad koostööd ka Võidupüha tähistamiseks Tartu linnas ja maakonnas läbiviidavatel maakaitsepäeva üritustel.