et
en
Teksti suurus:
A A A

Kodutütred ja noorkotkad võistlevad Mini - Põrgupõhjal

20.05.2016
Noorkotkad võistlemas
Autor: Marco Sepp
Homme hommikul stardivad 20 kodutütarde ja noorkotkaste võistkonda Raplamaal Kehtna vallas Mini-Põrgupõhja retkele, kus neil tuleb kahe päeva jooksul läbida ligikaudu 30 km ning täita kontrollpunktides erinevaid ülesandeid.
Võistlusel on esindatud 12 - 18aastased noorkotkad ja kodutütred Rapla, Pärnumaa, Valgamaa, Sakala, Viru, Harju ja Tallinna malevatest ning ringkondadest.

Võistkonnad peavad kogu retke jooksul toime tulema kaasa võetud varustusega ja ilma igasuguse kõrvalise abita. Küll aga on neil võimalus saada korraldajate poolt meditsiinilist abi ja määratud kontrollpunktides täiendavat joogivett.  

Võimalikud ülesanded kontrollpunktides on kaardi puzzle, salakirja lahendamine, kauguste määramine, paadisõit veekogul, luureülesanne, meditsiin, takistusraja läbimine, esemete otsimine, jõe ületamine, sõlmede tegemine, lõkke tegemine, sideülesanne, kiiretapp (jooks) ning mitmed üllatusülesanded.

Võistlust korraldab Noorte Kotkaste Rapla malev ja Kodutütarde Rapla ringkond koostöös Kaitseliidu Rapla malevaga ning Naiskodukaitse Rapla ringkonnaga.

Võistluse eesmärgiks on selgitada välja Rapla esindus Mini-Ernal ja Ernakesel osalemiseks.