et
en
Teksti suurus:
A A A

Kodutütred tähistavad 87. aastapäeva

19.01.2019
Täna, 19. jaanuaril, möödub 87 aastat Kodutütarde organisatsiooni loomisest. Aastapäeva tähistatakse Põlvamaal Räpina Aianduskoolis.
Kodutütarde aastapäevale tulevad kokku noortejuhid, noorteinstruktorid, tublimad kodutütred ja toetajad üle Eesti. Pidulikul vastuvõtul tunnustatakse aktiivsemaid organisatsiooniliikmeid autasude ja teenetemärkidega.
Kodutütarde peavanem Ave Proos sõnab möödunud aastale tagasi vaadates, et see aasta oli organisatsiooni jaoks mitmes mõttes pisut eriline. "Meil oli oma kindel roll pea kõikides Kaitseliidu 100. aastapäeva ettevõtmistes. Kõik pealtnäha lihtsad tegevused kandsid minu silmis edasi kõige sügavamat sisu ja meie organisatsiooni tõelist olemust. Kodutütardele antakse ülesanne, nad tulevad kokku ja on alati valmis koos oma juhtidega erinevaid ülesandeid täitma," sõnas Ave Proos.

Esmakordselt Kodutütarde ajaloos antakse vabariiklikul tasandil välja Aasta Pärli auhinnad. Igal ringkonnal oli võimalus auhinna saamiseks esitada oma maakonna kõige tublim noortejuht või tegusam rühm, silmapaistev tegu või suurim toetaja. Kokku antakse välja 15 tiitlit. Auhind on klaasist ja seda ehib tumesinine klaaspärl. Et tuua esile iga pärli erakordsust, lasti klaaspärl valmistada käsitööna klaasikunstnikul Viivi-Ann Keerdol.
"Kui ma pool aastat tagasi Kodutütarde lipu ning peavanema rolli suure au ja uhkustundega südames vastu võtsin, lubasin ma muuhulgas väärtustada organisatsiooni panustavaid inimesi," lisas Kodutütarde peavanem.