et
en
Teksti suurus:
A A A

Kolm Pärnumaa maleva malevkonda saavad lipu

19.06.2015
Korbe malevkonna lipp
Autor: Pärnumaa malev
Pühapäeval antakse Pärnu Vabaduse pargis Kaitseliidu Pärnumaa maleva kolmele malevkonnale pidulikult üle nende uued lipud.
Kikepera malevkonna pealiku Kristjan Pahki sõnade kohaselt sümboliseerib lipp malevkonna ühtsust. „Kuna lipu valmimine on võtnud väga kaua aega ja sellesse on panustanud kogu malevkond, sümboliseerib lipp justkui ühtsuse jõudu, mis pääseb lõpuks alati võidule,“ ütles lipnik Pahk.
Ka Pärnu malevkonna pealik Tarvi Markson kinnitas, et lipu saamine tähendab neile väga palju. „Meile on see malevkonna loomisest alates järgmine suur sündmus,“ lausus nooremleitnant Markson.

Peale lippude üleandmistseremoonia tunnustatakse pühapäeval vastavalt väljakujunenud tavale maleva tublimaid liikmeid. „Malevas on kombeks saanud, et inimesi tänatakse kaks korda aastas: iseseisvuspäeval ja võidupühal,“ märkis malevapealik Tõnu Miil.

Kolonelleitnant Miili sõnade kohaselt otsustati üritus korraldada Vabaduse pargis sellepärast, et kõik sellest osa saaksid. „Sündmuse teeb eriliseks just see, et kolm malevkonda saab seal lipud,“ ütles malevapealik Miil. „Lipp on üksuse tunnus ja selle üle oleme eriti uhked.“

Kell 14 algaval üritusel annab lipud Kikepera, Korbe ja Pärnu malevkonnale üle Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ning õnnistab sisse EELK Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja Enn Auksmann. Taustaks mängib Pärnumaa maleva orkester ja samas jagatakse linnarahvale sõdurisuppi.