et
en
Teksti suurus:
A A A

Korjandus Afganistanis langenud kaitseväelastele mälestusmärgi püstitamiseks

15.04.2010
Riigikogu Riigikaitsekomisjon ja Reservohvitseride Kogu algatavad korjanduse langenud kaitseväelastele mälestusmärgi püstitamiseks Afganistanis, Camp Bastionis.
Eesti kaitseväelased on osalenud NATO rahvusvahelisel julgeolekutagamisoperatsioonil Afganistanisalates 2003. aastast. Rahvusvahelised jõupingutused Afganistanis stabiliseerimiseks jätkuvad. Seitsme aasta jooksul oleme kandnud ränki kaotusi. Seitse Eesti kaitseväelast on jätnud oma elu sinna kaugesse kriisidest räsitud riiki.

Lõuna-Afganistanis Helmandis paiknevas liitlasvägede baaslaagris Camp Bastionis, kus paikneb ka eestlaste baaslaager on sündinud üllas traditsioon. Missioonil osalevate riikide baaslaagrites on püstitatud mälestusmärgid langenud teenistuskaaslastele.

Riigilipu all olev tagasihoidlik mälestusmärk, kuhu kantakse langendu kaitseväelaste nimed, on sõnumiks – me ei unusta langenud võitluskaaslasi kunagi, mälestus nendest elab meiega.

Mälestusmärk on teisaldatav, liikudes kaasa kaitseväe baaslaagriga, kui eestlased peaksid suunduma teise piirkonda. Pärast Afganistani missiooni lõppu tuuakse mälestusmärk Eestisse. Mälestusmärgi eeldatav maksumus on 100 000 krooni.

Hoidmaks meie langenud kaitseväelaste mälestust ning näitamaks oma sügavat austust meie kaisteväelaste missioonitunde ees, algatame korjanduse, et taanlaste ja brittide kõrval ka eestlaste baaslaagris püstitataks mälestusmärk Afganistanis langenud lahingukaaslastele.

Spetsiaalne annetuskonto on 221049403340, Eesti Reservohvitseride Kogu, selgitus Sihtannetus Mälestusmärk.