et
en
Teksti suurus:
A A A

Küberkaitsekeskus ja Kaitseliit sõlmisid koostöökokkuleppe

12.02.2015
NATO küberkaitsekoostöö keskus ja Kaitseliit sõlmisid koostöökokkuleppe, mis põlistab partnerlust iga-aastase õppuse Locked Shields ettevalmistamisel ja läbiviimisel. Kaitseliitlastele saavad aga ligipääsetavaks keskuse koolitused ja kursused.
„Ilma partnerite, vabatahtlike ja abilisteta ei saaks me korraldada üht Euroopa suurimat küberõppust. Koostöö Kaitseliidu küberkaitseüksusega on selles saanud järjest olulisemaks,“ sõnas küberkaitsekeskuse direktor kolonel Artur Suzik. Ta rõhutas, et küberkaitseüksus panustab NATO küberkaitsekoostöö keskuse õppusesse Locked Shields aastast 2010.

„Meie koostöö on olnud tihe ja üha tihedamaks läheb. Kaitseliidul on olnud suurepärane võimalus toetada küberkaitsekeskust oma liikmete oskustega, keskus omakorda aitab meil arendada meie vabatahtlike tehnilisi oskusi läbi erinevate kursuste ja seminaride,“ lausus KL Küberkaitseüksuse pealik Andrus Padar. „Ühtlasi on küberkaitsekeskuse partnerid heaks kanaliks, mille kaudu tutvustada meie kogemust vabatahtlikke kaasamisest erinevatesse küberturvalisuse ja küberkaitse tegevustesse rahvuslikul tasandil,“ lisas Padar.

Küberkaitsekeskuse ja Kaitseliidu koostöö sai alguse 2010. aastal keskuse poolt organiseeritud tehnilise küberkaitseõppusega Baltic Cyber Shield. Koostöö jätkus küberkaitseõppusega Locked Shields, millega Küberkaitsekeskus alustas 2012. aastal, tänavu toimub õppus neljandat korda.

Kaitseliidu küberkaitse üksus on vabatahtlik organiseeritud ühendus Eesti küberruumi kaitseks. KKÜ liikmeskonda kuuluvad küberkaitse seisukohalt olulistel positsioonidel olevad spetsialistid, IT oskustega patriootiliselt meelestatud inimesed, sealhulgas noored, kes on valmis andma oma panuse riigi küberkaitsesse ning küberkaitseks vajalike erialade spetsialistid.

2008. aastal asutatud NATO küberkaitsekoostöö keskus on Tallinnas asuv rahvusvaheline sõjaline organisatsioon, mille missiooniks on parendada NATO liikmesriikide ja keskuse partnerite suutlikkust, koostööd ja infovahetust küberkaitse valdkonnas.