et
en
Teksti suurus:
A A A

Kübertalgud Kaitseliidus

18.08.2016
Veebiturvalisuse seminar
Autor: Küberkaitseüksus
Kaitseliidu Küberkaitseüksuse (KKÜ) eestvedamisel toimus 17. augustil Jõgeva maleva  staabis veebiturvalisuse seminar Kaitseliidu malevate, malevkondade ja muude üksustega seotud veebilehtede haldajatele.  Kutsutud olid nii tehnilise kui üles pandava info sisulise poolega tegelevad vabatahtlikud.
Õppepäeval tutvustati veebilehtede enamlevinud turvanõrkusi ning anti nõu, kuidas igaüks saaks oma süsteemis olukorda parandada. Osalejatel oli võimalus oma silmaga näha mõnda varianti, kuidas veebilehele sisse häkitakse. Ülevaated täna aktuaalsetest küberohtudest ja võimalikest tagajärgedest andsid ettevõtted Clarified Security ja  Zone Media OÜ ning Riigi Infosüsteemi Ameti ja Kaitsepolitseiameti esindajad.

Selliseid veebirakendusi ja Facebooki teemalehti, mille kaudu kaitseliitlased oma tegevusi tutvustavad, on täna kokku üle 100. Kaitseliidu kübertalgute ühe tulemina sai iga veebilehe haldaja oma süsteemi kohta esmase turvaanalüüsi, mis koostati  KKÜ poolt juulikuus OWASP metoodika baasil läbi viidud turvatestide põhjal. KKÜ pealiku Andrus Padari sõnutsi ei ole tegu ühekordse projektiga, sarnaseid aktsioone on Kaitseliidus kavas läbi viia vähemalt korra aastas.