et
en
Teksti suurus:
A A A

Lääne ja Pärnumaa malevate ühine üleelamiskursus Tahkuna poolsaarel

28.09.2015
Hetk kursuselt
Autor: Mehis Born
Lõppenud nädalavahetusel viidi Hiiumaal Tahkuna poolsaarel läbi Lääne maleva Hiiumaa malevkonna ja Pärnumaa maleva ühine üleelamisõppe suvine baaskursus.
 
Osalejad said  väljaõpeürituse teoreetilises osas ülevaate üleelamise ajaloost ja olemusest, kehafunktsioonidest ning organismi baasvajadustest ja hädaabi varustusest. Praktilise harjutuse käigus omandati teadmised ja oskused joodava vee ning tule hankimiseks, varjealuste rajamiseks, teadmised taimsetest ja loomsetest toiduainetest ning nende hankimiseks ja toiduks valmistamiseks.
 
Samuti omandasid kursuslased baasoskused tegutsemiseks hädaolukorras ning orienteerumiseks ilma selleks ettenähtud standardvarustuseta. Lisaks sellele anti osalejatele edasi teadmised primitiivse välimeditsiini ja isikute otsinguga seonduva osas.
 
Tegemist on käesoleva aasta alguses Kaitseliidu ülema poolt kinnitatud SERE (survival, evasion, resistance, escape) kontseptsioon järgi kursusega, mis kannab markeeringut SERE A(0) Nimetatud kursuse eesmärk on anda osalejatele teadmised ja oskused, mis võimaldavad neil üle elada looduskeskkonnas minimaalsete vahenditega lumikatteta perioodil.
 
Harjutusel osales kokku pea 40 kaitseliitlast ja noorkotkast ning koolitajatega panustasid suisa viis Kaitseliidu struktuuriüksust, ehk siis Kaitseliidu peastaap ja Lääne, Pärnumaa, Rapla ning Tallinna malevad.