et
en
Teksti suurus:
A A A

Läänemaa korraldasid Kaitseliit ja kriisikomisjon ühise staabiõppuse

06.05.2009
Kolmapäeval, 6. mail viidi Kaitseliidu Lääne maleva staabis läbi Läänemaa kriisikomisjoni ja Kaitseliidu ühisõppus. Eesmärk oli planeerida ja korraldada enam kui tuhande inimese evakueerimine.
Kaitseliidu Lääne maleva ja Lääne-Eesti Päästeosakonna koostatud legendi kohaselt tegeldi õppusel 1300 Kohtla-Järve elaniku evakueerimisega Läänemaale. Lahendati nii transpordi, majutuse, toitlustamise kui ka turvalisuse küsimusi. Staabiõppusele kaasati mitmete ametkondade esindajad, kokku oli osalejaid 20.

Õppuse korraldaja Raivo Kremeri sõnul lahendati ülesanne hästi. Kriisikomisjon tegutses tema sõnul kiirelt, kaasati partnereid ja mõeldi mitu sammu ette. Kriisikomisjoni esimees Lääne maavanem Neeme Suur leidis, et kõik kriisidega tegelevad õppused on ühtmoodi olulised. “Kriisi läbi mängides saame kogemuse võrra targemaks ja oleme valmis vajadusel asjalikumalt olukorraga toime tulema," ütles Suur.

Kaitseliidu Lääne maleva pealik major Arnold Juhans jäi samuti staabiõppusega rahule. “Kaitseliit on kriisisituatsioonides kahtlemata maakonnas oluline partner. Tõestasime seda nii enestele kui ka kriisikomisjonile,” ütles major Juhans.

Kriisikomisjon on maakonnas moodustatud kriisireguleerimisalase ennetava ja ettevalmistava töö korraldamiseks ning hädaolukorra lahendamiseks. Komisjoni esimees on maavanem.