et
en
Teksti suurus:
A A A

Läänemaal mälestati Ülo Uluotsa

04.02.2010
Kaitseliidu Lääne maleva eestvedamisel viidi täna/4. veebruaril Ülo Uluotsa 80. sünniaastapäeval tema kalmul Kirbla kalmistul läbi mälestustseremoonia.
Ülo Uluots oli iseseisvuse taastanud Eesti vabariigi kaitseminister 1992. aasta aprillist sama aasta oktoobrini. Ülo Uluots oli ka Ülemnõukogu viimase koosseisu ja Riigikogu teise koosseisu liige.

Mäeinseneri haridusega ning Palivere Ehitusmaterjalide Tehase direktori kogemustega alustas Ülo Uluots kaitseministeeriumi moodustamist. See loodi Ülemnõukogu aktiga umbes kuu aega hiljem, 22. juulil 1992.

Esimeste tähtsate programmidena käivitusid kasarmute remondi programm ning ministeeriumi ja peastaabi volituste täpsem jagamine, Nõukogude vägede väljaviimisega esilekerkinud küsimused. Peastaap oli moodustatud sama aasta veebruaris.

Ülo Uluots oli kirglik jahimees ning on sellel alal avaldanud raamatu "Sportlik jahilaskmine". Ajaloohuvilisena oli ta Akadeemilise Sõjaajaloo Seltsi liige, propageerides II maailmasõja ajaloo uurimist ning sellel alal põhjaliku koguteose avaldamist, millesse soovis anda ka oma panust.

Omaaegsed töökaaslased iseloomustavad Ülo Uluotsa kui organiseerimisvõimelist ja oma seisukohatadele kindlat inimest.

Ülo Uluots pärines sõjaväelase perekonnast, tema isa, leitnant Oskar Uluots oli KL Lääne maleva
Haapsalu malevkonna pealik, tema onu oli Eesti Vabariigi peaminister Jüri Uluots.