et
en
Teksti suurus:
A A A

Lõppes õppus "Orkaan"

05.12.2016
Läti Zemessardze võitleja õppusel Orkaan
Autor: Karri Kaas
Eile pärastlõunal lõppes Läänemaal Lihula ja Hanila valla territooriumil kolm päeva kestnud Kaitseliidu õppus "Orkaan", kus harjutati nii kontrollpunktide rajamist ja mehitamist, avaliku korra tagamist, patrullimist kui ka määratud objektide kaitset.
 
Lääne maleva pealiku kolonelleitnant Rasmus Lippuri sõnul said "Orkaanil" kõik püstitatud õppe-eesmärgid planeeritud mahus täidetud.

„Harjutati läbi erinevaid stsenaariume erineva intensiivsusega. Kui õppuse teisel päeval olid sisekaitselised ülesanded koostöös Politse- ja piirivalveametiga ja Päästeametiga, siis viimasel päeval eskaleerus olukord konventsionaalseks sõjaks ja selle vahe mõistmine on väga oluline ja seda harjutati,“ ütles kolonelleitnant Lippur.

Kaitseliidu Lääne-Eesti malevate õppust „Orkaan“ korraldati tänavu juba üheteistkümnendat korda. Kokku osales harjutusel üle seitsmesaja kaitseliitlase põhiliselt Pärnumaa, Lääne ja Saaremaa malevatest, keda toetasid suuremate üksustega veel Rapla ning Läti vabatahtlikud riigikaitsjad. Lisaks osalesid õppusel Politsei- ja piirivalveameti ning Päästeameti töötajad ning mitmete kohalike omavalitsuste esindajad.