et
en
Teksti suurus:
A A A

Maakaitsepäeval Jõgeval näeb orkestrite vigurmarssi

21.06.2009
Teisipäeval, 23. juunil on Jõgeval võidupüha paraad, kus rivis on üle 800 kaitseliitlase, kaitseväelase, naiskodukaitsja, noorkotka, kodutütre ning koostööpartneri ja külalise. President Toomas Hendrik Ilves peab võidupüha kõne ja annab maakondade esindajatele üle võidutule.
Vahetult pärast võidupüha paraadi äramarssi saadab Jõgevamaa maavanem keskväljakult Jõgevamaa tuletoojale antud võidutule maakonna linnadesse ja valdadesse.

Maakaitsepäev jätkub Jõgeva staadionil ja selle ümbruses. Kell 13 on staadionil kaitseväe ja piirivalve orkestrite vigurmarss.

Staadioni ümbruses saab uudistada tehnikanäitust. Juba hommikust on Kaitseliidu Vanaautode Klubi Aia tänav 38 kõrvale jäävale haljasalale üles seadnud näituse jõustruktuurides kasutatud ja kasutusel olevatest autodest. Jõgeva staadioni läheduses asuvatesse parklatesse ja haljasaladele suundub ka võidupüha paraadil osalenud kaitseväe tehnika. Kaitsevägi toob rahvale vaadata õhutõrjekahurid, haubitsa, tankitõrje-raketikompleksid Milan ja Mapats ning miinipildujad. Relvi veavad Mercedes-Benz UNIMOGid, maasturid Mercedes-Benz 250 GD ja veoautod MAN 4520. Lisaks tulevad näituseplatsile ka kaks soomustransportööri Pasi.

Sobiva ilma korral maandub näitusealale ka kaitseväe helikopter Robinson ning Piirivalve helikopter Agusta. Viimane võtab kell 15.00 pardale Pärnumaa, Saaremaa, Hiiumaa ja Läänemaa tuletoojad ning võidutuled ja suundub ringreisile, et kõik need tuled viia tuletoojate kodumaakondadesse, kus maavanemad edastavad võidutule omavalituste esindajatele. Nii jõuab võidutuli operatiivselt kõigi nelja maakonna jaanituledeni.

Samas pakutakse ka Jõgeva linna rahvale ja paraadipublikule sõdurisuppi. Näitus on avatud kella kuni kella kolmeni pärastlõunal.