et
en
Teksti suurus:
A A A

Maakaitsepataljoni allüksused alustasid koostegevusharjutustega

17.05.2010
Pühapäeva, 16. mai hommikul alustasid Kaitseliidu Tallinna, Harju ja Rapla maleva kaitseliitlastest moodustatud maakaitsepataljoni allüksused Pärnumaal Potsepa karjääris kahepäevast koostegevusharjutust.
Erinevatest Kaitseliidu malevatest pärit kompaniid ühtlustavad intensiivse väljaõppega seniomandatud teadmisi ja oskusi. Koostegevusharjutuse järgselt suundutakse kaitseväe õppuse Kevadtorm 2010 alale.

„Kaitseliitlaste motivatsioon on kõrge ja mehed on tegutsemistahet täis,“ ütles maakaitsepataljoni ülem major Eduard Nikkari. „Oluliselt aitab sellele kaasa ka asjaolu, et kaitseliitlastele välja antud individuaalne sõdurivarustus on parim, mis praegu Eesti kaitseväelastel kasutuses on.“

Maakaitsepataljoni kuuluvad erinevad allüksused saabusid oma harjutusalale Potsepa karjääri laupäeva õhtul. Maakaitsepataljonist osalevad õppusel Kevadtorm 2010 pataljoni staap, staabi-ja tagalakompanii ning kaks lahingukompaniid. Pataljoni ülem on Kaitseliidu Tallinna maleva pealik major Eduard Nikkari.

Õppuse Kevadtorm 2010 käigus harjutatakse maakaitsepataljoni kompaniide formeerimist, rännakut kompanii ja pataljoni koosseisus, kaitset jalaväebrigaadi lahingtegevuse raames, pataljoni väljavahetamist ning pataljoni juhtimispunktide tegevust.

Kaitseväe aasta suurima õppuse Kevadtorm 2010 eesmärk on saavutada tänavu kevadel reservi arvatava pataljoni koostegutsemise võime jalaväebrigaadi koosseisus. Kevadtorm 2010 esimese kahe nädala jooksul treenib 1. Jalaväebrigaad Eesti erinevates väeüksustes 2009. aastal teenistust alustanud ajateenijate allüksused kokku üheks jalaväepataljoniks.

Jalaväepataljoni koostööõppele järgneb lõpuharjutus, mille käigus maavägi hindab jalaväepataljoni ja toetusüksuste lahinguvõimet ja nende ülemate juhtimisoskust lahingutegevusele võimalikult lähedastes tingimustes. Jalaväepataljon harjutab kõiki tähtsamaid maaväe lahinguliike: viivituslahingut, kaitselahingut ja rünnakut.

Pärast Kevadtormi läheb selle aasta ajateenijate jalaväepataljon reservi. Jalaväepataljon kohtub uuesti mõne aasta pärast reservõppekogunemisel. Õppusel Kevadtorm 2010 osaleb kokku 3500 ajateenijat, kaadrikaitseväelast, reservväelast ja kaitseliitlast.

Kokku kolm nädalat kestev Kevadtorm 2010 viiakse läbi Lääne kaitseringkonna vastutusalas Pärnumaal ja Viljandimaal. Kevadtorm 2010 kestab 23. maini.