et
en
Teksti suurus:
A A A

Männiku malevkond tutvustab tänavalaadal oma tegemisi

20.05.2015
Autor: Männiku malevkond
Eeloleval pühapäeval, 24. mail toimub Tallinnas Nõmme linnaosas Piiri tänava piirkonnas kogukonnaüritus "Roheliste väravate tänav", millest võtavad osa ka Kaitseliidu Harju maleva Männiku malevkonna ning Naiskodukaitse Harju ringkonna Männiku jaoskonna liikmed.
Männiku malevkonna pealiku lipnik Daniel Nüüdi sõnul ilmselt paljud tallinlased ei teagi, et Nõmmel asub mitu Kaitseliidu üksust. "Üheks neist on noor ja kiiresti kasvav Männiku malevkond. Noor nii mitmeski mõttes. Peatselt tähistatakse 5. sünnipäeva, aga ka liikmeskond on nooruslik - keskmine vanus 36 eluaastat," märkis Nüüd.

"Roheliste väravate tänaval" tutvustavad Männiku malevkondlased nii malevkonda kui selle tegemisi, kuid jagatakse infot ka Kaitseliidu kohta üldisemalt. Samuti näidatakse tehnikat, relvastust ning sõdurivarustust. 

"Kuna Männiku malevkond on Harju maleva allüksus, mis tegutseb terve Harjumaa piirides, on malevkonnaga oodatud liituma ka nõmmelased, kes soovivad anda vabatahtlikuna panuse riigikaitsesse. Malevkonna liikmeskond on noor, energiline ja kiiresti arenev ning mitmete erialarühmade seast leiab igaüks just endale sobiva riigikaitsesse panustamise viisi," lisas malevkonna pealik.

Männiku malevkonna eelkäija on Männiku üksikkompanii, mis loodi 2003. aatal. Kui liikmeskond ületas 300 piiri, nimetas Kaitseliidu ülem üksikkompanii malevkonnaks. See toimus pea viis aastat tagasi, 1. juunil 2010. aastal.

Nõmme Kevade ajal toimuvat kogukonnapäeva "Roheliste väravate tänav" korraldab ühendus Loov Nõmme. Ürituse kohta leiab rohkem infot Facebooki lehelt.