et
en
Teksti suurus:
A A A

Marylandi rahvuskaardi ülem hindab koostööd Kaitseliiduga kõrgelt

30.06.2010
Kaitseliidu ülem, kolonel-leitnant Raivo Lumiste, kohtus eile, 29. juunil, Ameerika Ühendriikide Marylandi rahvuskaardi ülema, brigaadikindral James A. Adkins’ga. Tõdeti, et tõhus koostöö rahvuskaardi ja Kaitseliidu vahel on oluline mõlemale organisatsioonile.


Kohtumise käigus andis Kol-ltn Lumiste ülevaate viimase aasta Kaitseliidu tegemistest, koostööprojektidest Marylandi rahvuskaardiga ja tõi välja valdkonnad, mille arendamiseks on tähtis edasine vastastikune koostöö.

Lepiti kokku, et lisaks käimasolevale koostööle pööratakse edaspidi suuremat tähelepanu ka küberkaitse alase koostöö arendamisele ja Kaitseliidu lahingüksuste tarbeks instruktorite ettevalmistamisele. Kindral Adkins tundis huvi Kaitseliidu populaarsuse kohta ja riigi ning Kaitseliidu rolli kohta küberkaitse arendamisel.

Kindral leidis, et küberkaitse alase temaatika õpetamisel võiksid Eesti ja Marylandi õppeasutused vahetada omavahel kogemusi. Näiteks läbi õppejõudude vahetuse.

Marylandi Rahvuskaarti ja Eesti Kaitsejõude seob 1994-st aastast alates pikaajaline ja viljakas koostöö. Brigaadikindral on Eestit külastanud ka varasematel aastatel ja oli määratud 90-date alguses Marylandi Rahvuskaardi ja Eesti vahelise koostöö koordinaatoriks.

Kaitseliidu Vanematekogu on autasustanud teda panuse eest Eesti sõjalise riigikaitse arendamisse Kaitseliidu Valgeristi II klassi teenetemärgiga.