et
en
Teksti suurus:
A A A

Marylandi Rahvuskaardi ülem sai Kaitseliidu Valgeristi

17.10.2017
KL ülem ja KL veebel pärjatud Ameerika kollegidega
Autor: Kristjan Prii
Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili andis täna üle Kaitseliidu Valgeristi II järgu teenetemärgi Ameerika Ühendriikide Marylandi Rahvuskaardi ülemale kindralmajor Linda Singh’ile.
„Kindral Singh on oma ametisoleku aja jooksul tõsiselt toetanud Marylandi Rahvuskaardi ja Kaitseliidu koostööd nii sõna kui teoga,“ ütles KL ülem kindral Kiili.
 
Kaitseliidu Valgeristi III klassi teenetemärk anti Marylandi Rahvuskaardi veeblile ülemveebel Thomas B. Beyardile, kes on samuti tõhusalt toetanud atlandiülest koostööd kahe riigikaitseorganisatsiooni vahel, samuti on ta toetanud ka eesti kultuuri.
 
Kindralmajor Linda Singh on Marylandi Rahvuskaardi ülem alates 2015. aasta jaanuarist ja on sestpeale igal aastal Eestit külastanud.
 
Kaitseväe, Kaitseliidu ja Marylandi Rahvuskaardi koostöö sai alguse pärast kaitseväe taasloomist. Rahvuskaart on korraldanud kaitseväelaste ja kaitseliitlaste koolitust Ameerika Ühendriikides ning panustanud Kaitseliidu kui vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni tugevdamisse.

Kaitseliidu kõrgeim teenetemärk Kaitseliidu Valgerist asutati 19. juunil 1929.