et
en
Teksti suurus:
A A A

Mereväe ja KL Tallinna maleva Meredivisjoni koostööharjutus EML Ristna'l

28.05.2010
Neljapäeva (27.05.10) õhtul algas Eesti Mereväe ja Kaitseliidu Tallinna maleva Meredivisjoni koostööharjutus EML Ristna'l.
Pooleteistpäevasel väljasõidul arutletakse muuhulgas EML Ristna'le pandud strateegilisi ülesandeid ja nende täitmisega seonduvat, potentsiaalsele laeva meeskonnale esitatavaid tingimusi ning koolitusvajadusi, ja mitmeid teisi ühistegevusi.

Mereväe esindaja väljasõidul on Mereväebaasi ülem kaptenmajor Jüri Saska. Meredivisjoni poolt osalevad pealik kaptenmajor Toomas Peek, pealiku abi nooremleitnant Tiit Einberg, personalipealik nooremleitnant Alo Tamm ja kontaktohvitser nooremleitnant Jimmy Karp.

Väljasõidu ja temaatikaga seotud koostöö lõppeesmärgiks on EML Ristna teenistusse määramine. Sealjuures meeskond koostatakse Mereväe ja Meredivisjoni liikmete baasil. Üks võimalikke versioone on see, et komandör ja vanem-mehhaanik määratakse Mereväest ning ülejäänud meeskond saab olema kokkupandud maksimaalt kaitseliitlaste baasil.

EML Ristna on ehitatud Soomes 1957. aastal miinitraaleriks. 1979. aastal peale põhjalikke ümberehitusi võeti kasutusele patrull-laevana. 1999. aastal kinkis Soome laeva Eesti Mereväele. Laev oli Eesti Mereväe teenistuses aastatel 1999-2005. Peale seda anti laev muuseumi eksponaadiks. 2009. aastal käivitati laeval taas ulatuslikud ehitustööd, eesmärgiga viia laev teenistuseks kõlbulikku seisukorda. Tänaseks on laev sõidukorras, kuid veel mitte täielikult ülesannetele vastavas valmiduses. Tööd laeval jätkuvad.

Laeva väljasõidust tehtud pildid leiate Meredivisjoni kodulehe galeriist või siit otseviitest: http://www.meredivisjon.ee/et/pildid/2010/merevae_ja_meredivis