et
en
Teksti suurus:
A A A

Nädala lõpus toimuv "Utria Dessant" tõotab tulla varasematest raskem

06.01.2010
Juba maha sadanud lumele lubab ilmaennustus võistluste toimumiskohta Vaivara valda Ida-Virumaal, lumelisa, mis suurendab võistlejate eksimisvõimalusi ja muudab liikumise trassil aeglasemaks.
ERNA Seltsi president Meelis Rätsep tõdes: "Sellise lumega pole Utria Dessanti kunagi toimunud. Tuleb põnev võistlus, katsumus nii võistlejatele kui ka vastutegevusele."

Rätsapa sõnul võib ilma tõttu käiku minna ka "plaan B", ehk kontrollpunktide vahelise vahemaa läbimist tuleb pikendada.

"Utria Dessant 2010" osaleb 12 võistkonda: Kõrgem Sõjakool, Kuperjanovi ÜJP, Kirde KRK ja Põhja KRK(naised), Piirivalve ning 2 võistkonda Kaitseliidu Harju ja Järva malevast, 1 võistkonnaga on trassil Kaitseliidu Alutaguse, Tartu ja Tallinna malevad. Vastutegevust teostab Kaitseliidu Alutaguse malev.

Reede hommikul algava võistluse kohtunikud on Rootsi ja Soome ohvitserid, peakohtunik aga USA armee atashee Eestis kolonelleitnant Rober Schaefer.

ERNA Seltsi, Kaitseliidu ja Vaivara valla poolt kaheteistkümnendat korda korraldatav "Utria Dessant 2010" lõpeb laupäeval finishiga Narva-Jõesuu Kuursaali juures, võistlejate autasustamine toimub laupäeval kell 17 Sinimäe koolis.

17.-18. jaanuaril 1919 a. toimunud Utria dessant oli Eesti mereväe suurim dessantoperatsioon Vabadussõjas, eesmärgiga toetada maavägede liikumist Narva vabastamisel punavenelastest. Dessandis osales 6 Eesti mereväe laeva eesotsas suurtükilaevaga "Lembit". Operatsioonis osales Dessantpataljon 400 mehega ja 600 Soome vabatahtlikku.