et
en
Teksti suurus:
A A A

Nädalavahetusel kuulutati välja parimad noorsportlased

09.02.2016
Aasta noorsportlased Raul Kübard ja Anette Traks
Autor: Maive Tõemäe
Laupäeval, 6. veebruaril Kalev Spa veekeskuses  toimunud spordiaasta lõpetamisel kuulutati välja Kodutütarde ja Noorte Kotkaste aasta sportlased ning tunnustati teisi silmapaistvaid sportlikke tulemusi saavutanud noori.
Kodutütarde aasta sportlaseks valiti Anette Traks Tartu ringkonnast. Anette harrastuseks on kreeka – rooma maadlus ning sellelt võistlusalalt on tal vaid esikohti ette näidata. Lisaks sellele esindab Anette Tartu ringkonda ka Kodutütarde vabariiklikel sportlikel ettevõtmistel.

Anette Traks´i iseloomustati Tartu ringkonnast järgmiselt: “Lisaks sellele, et ta on tulevane olümpialootus, kes pea igal õhtul trennis ja nädalavahetustel võistlustel on, leiab ta ka aja kodutütarde jaoks aktiivse liikmena. Mitte kunagi ei ole üks üritus teist seganud, otse maadlusmatilt metsa või käigupealt tuttmüts ja seelik maadlustrikoo vastu vahetada pole Anettele mingi probleem. Ta on eeskujuks igale kodutütrele kui ka igale noorsportlasele.”

Noorte Kotkaste aasta sportlase tiitliga pärjati Põlva maleva noorkotkas Raul Kübard. Raul on noorkotkas alates 2012. aasta algusest ning on esindanud Põlva malevat korduvalt ja edukalt Noorte Kotkaste vabariiklikel võistlustel. Samuti on ta esindanud Noorte Kotkaste organisatsiooni kahel aastal Läti noorteorganisatsiooni Jaunsardze militaarse takistusraja võistlusel. Raulile on omistatud laskuri, sportlase ja ujuja erikatsete märgid, ta on tubli kergejõustiklane ning osaleb veel jalgpalli- ja korvpallitreeningutel.  Samuti osaleb ta aktiivselt rühma ja maleva noorkotkaste tegevuses.

Lisaks tunnustati Eesti Spordiselts Kalevi eriauhinnaga Veronika Kaldma´t Kodutütarde Alutaguse ringkonnast, Hanna-Brita Kaasik´ut Kodutütarde Jõgeva ringkonnast, Kristo Metus´t Noorte Kotkaste Harju malevast ja Jaen Ots´a Noorte Kotkaste Saaremaa malevast.

Silmapaistvate soorituste ja tulemuste eest pälvisid tunnustuse veel:
Eliise Keskküla Kodutütarde Hiiumaa jaoskonnast;
Marjana-Kristina Meronen Kodutütarde Rapla ringkonnast;
Epp Paalberg Kodutütarde Harju ringkonnast;
Anu Annus Kodutütarde Järva ringkonnast;
Maiann Johanson Kodutütarde Viru ringkonnast;
Adriana  Konsing Kodutütarde Põlva ringkonnast;
Marleen Lippmaa Kodutütarde Pärnumaa ringkonnast;
Kaili Nurk Kodutütarde Saaremaa ringkonnast;
Karolina Pugal Kodutütarde Sakala ringkonnast;
Merli Mari Utsal Kodutütarde Võrumaa ringkonnast;
Annabel Teder Kodutütarde Valgamaa ringkonnast;
Georg Henry Kolones Noorte Kotkaste Tallinna malevast;
Martten Tiitsma Noorte Kotkaste Lääne malevast;
Kustu Künnapas Noorte Kotkaste Hiiumaa malevkonnast;
Karl-Gustav Sok Noorte Kotkaste Võrumaa malevast;
Kevin Kalda Noorte Kotkaste Pärnumaa malevast;
Marko Leiman, Kristjan Rannaäär ja Sten-Olle Rei Noorte Kotkaste Saaremaa malevast..

Tervislike eluviiside edendamise ning noorte innustamise eest sportlikul teel tunnustati Noorte Kotkaste Saaremaa maleva noorteinstruktorit Raivo Paasma´t.