et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse koormusmatkale stardib 18 võistkonda

28.04.2017
Autor: Kristjan Prii
28.-30. aprillini võib Lääne- ja Harjumaal Nõva, Noarootsi ja Padise metsade vahel näha liikumas maskeerunud naisi, sest juba 21. korda korraldatakse Naiskodukaitse koormusmatk.
Võistlusmatkast, mis on linnulennult 45 kilomeetrit pikk, võtab osa 18 neljaliikmelist ainult naistest koosnevat võistkonda. Rajal läbivad võistkonnad kontrollpunkte, kus tuleb lahendada mitmesuguseid ülesandeid: näidata tuleb esmaabi- ja orienteerumisoskusi, on laskmine, side- ja luureülesanne ning ka üllatusülesanded.

Naiskodukaitse Lääne ringkonna instruktori Svetlana Mustkivi sõnul on võistlusalad põnevad ja eeldavad meeskonnatööd. Ta lisas, et kogu matka jooksul peavad võistlejad saama hakkama stardipaigast kaasa võetud vahenditega ja kõrvalist abi kasutada ei tohi. Mustkivi rääkis, et koormusmatk sai alguse Eel-Erna võistlusest.

Naiskodukaitse koormusmatka eesmärgiks on läbi aastate olnud liikmete ühtsustunde ja aktiivsuse tõstmine, sõdurioskuste ja –teadmiste kontrollimine ning sportlike eluviiside propageerimine. Naiskodukaitse koormusmatka võitjatiim kindlustab endale pääsu Admiral Pitka luureretkele.