et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse Lääne ringkonna üleelamislaager Tootsi Suursoos

27.09.2017
Kalastajad
Autor: Mehis Born
22-24.09.2017 võtsid Lääne ringkonna tegusad naiskodukaitsjad vastu Pärnumaa maleva meeste väljakutse, et osaleda üleelamiskursusel SERE-A0.
Kolme päeva jooksul said kursuslased instruktorite käest vajalikud põhiteadmised ellujäämise kohta. Iseseisvalt ja loodusest saadavate vahendite abil ehitati endale ulualune ööbimiseks, sepistati nuga, õpiti erinevaid võimalusi tule tegemiseks ja kuna üle kolme päeva ei pea inimene ilma vedelikuta vastu, siis ka variante võimalikult puhta vee saamiseks. Kuna keha vajab eksisteerimiseks ka sööki, siis otsiti taimi, mis kustutaksid nälja ning tehti valmis kala püüdmiseks õng.
 
Selleks, et me õpiksime tundma ennast, oma kaaslasi askeetlikes tingimustes, on hea variant ellujäämiskursust alustada just soojemal ajal. Elus on küll ja küll olukordi, kus tundub, et lahendust ei ole, aga kolmepäevane metsas oleks näitas, et vähemalt kolm erinevat lahendust on siiski igas olukorras. Tasub kasutada oma rikkalikku elukogemust, kuulata kaaslasi ning teha sealjuures omavahel koostööd ning rakendada instruktorite poolt antud näpunäiteid, et talletuks lihasmälu, mis järgmistes olukordades taas enda kasuks ära kasutada.