et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse Rapla ringkond pidas talguid Jalasel

04.05.2010
Naiskodukaitse Rapla ringkonna liikmed koristasid üle-eestilise talgupäeva „Teeme ära!“ raames Raplamaal Jalase maastikukaitsealal asuvat matkarada.
Jalase maastikukaitsealale liiguti jalgratastel. Osa seltskonda jättis rattaretke vahele ja kohtusid vihma trotsivate vaprate ratturitega juba talguplatsil.
Vahva talgujuht ja Rapla ringkonna liige Aive Küünarpuu näitas otsa kätte ning naised ja mehed, suured ja väikesed hakkasid kõik üheskoos matkarada puhastama. Peamiselt võsa raiuma ja metsast välja tee äärde vedama. Esialgu mitte liiga kontimurdev tegevus, muutus mitme tõhusa töötunni järel küllaltki koormavaks. Seda suurem oli muidugi heameel mööda enda puhastatud rada talguplatsi poole tagasi jalutada. Lõkkel tehtud imemaitsvat putru ja kodus küpsetatud leiba süües tõdeti, et tehtud on silmnähtavalt palju tööd.

Jalase maastikukaitseala talgutel andis oma panuse ilusama Raplamaa heaks kokku 15 inimest – naiskodukaitsjad, kaitseliitlased, pereliikmed ja sõbrad. Teiste seas lõid kaasa ka Rapla ringkonna esinaine Pirko Peterson ja Rapla maleva staabiülem major Meelis Pernits. Riigimetsa Majandamise Keskus tänas kõiki vahvaid talgulisi priipääsmega Elistvere loomaparki.