et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse taastas Leisi jaoskonna

13.12.2016
Leisi jaoskonna asutamiskoosolek
Autor: Kadri Paomees
Saaremaa Naiskodukaitse Leisi jaoskond loodi esmakordselt 21. märtsil 1926. Nüüd pea kolmveerand sajandit hiljem loodi see taas
 
Kaitseliidu Saaremaa maleva Naiskodukaitse instruktor Piret Paomees tõdes, et juba väga pikka aega on soovitud Leisi jaoskond taas ellu äratada. Nüüd see siis Karjas ära tehti – jäänud on veel paberid vormistada ja jaoskonna taassünd Naiskodukaitse esinaise poolt ametlikult kinnitada.

Jaoskonna esinaiseks valiti kogukonnas väga ettevõtlik ja hinnatud naine Aire Kurs. Leisi jaoskond hakkab toimetama Kaitseliidu Saaremaa maleva Leisi rühma juures. Huvi uue jaoskonna vastu on suur – lisaks algsele kümnele liikmele on juba avalduse sisse andnud veel viis naist.

Aire Kurs ütles, et uue jaoskonna suhtes on tunne põnev ja elevust jagub. Algselt oli ta esinaiseks valimise kohta arvanud, et mõtleb kodus selle üle järele, kuid jäi siiski nõusse. “Ei oska enam “ei“ ka öelda. Tegelikult on väga põnev ja ega ma üksinda ka ole – minu selja taga on väga toredad naised,“ kinnitas ta.

Siiani kuulusid Leisi kandi naised Naiskodukaitse Pihtla jaoskonna koosseisu. “Leisi jaoskonna taasloomine on ilus kingitus Saaremaa ringkonnale“ tundis Paomees rõõmu.