et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse tähistab 87. aastapäeva

05.09.2014
President Ilves ostis veteranide toetuseks naiskodukaitsjatelt sinilille rinnamärgi
Autor: Siim Teder /Estonian Defence Forces
Laupäeval, 6. septembril tähistab Naiskodukaitse Järvamaal Koigi mõisas piduliku aktuse ja vastuvõtuga 87. aastapäeva.
 
 
Naiskodukaitse aastapäeval antakse muuhulgas neljale organisatsiooni liikmele pidulikult üle Liiliaristi III klassi teenetemedal. Liiliaristi põhiklasse  antakse välja tegevliikmetele eeskujuliku teenistuse eest organisatsioonis.
 
Liiliaristi III klassi kavaler Mare Laide on pikaajalise kogemusega ja kindlakäeline. Ta juhib Lääne ringkonda, formeerimiskeskuse tööd ning eelneval kahel aastal sammus ta Võidupüha paraadil Naiskodukaitse kompanii eesotsas. Mare on hinnatud organisatsiooniõpetuse- ning laskeinstruktor.
 
Teine Liiliaristi III klassi teenetemedal läheb Valga ringkonda. Ülle Säinas juhib Tõlliste jaoskonda ning on kuulunud Naiskodukaitse keskrevisjonikomisjoni. Ülle on juba aastaid Valga ringkonna kõige aktiivsem liige, lüües kaasa kõikides tegevusvaldkondades.
 
Liiliaristi III klaasi teenetemedali saab ka juba 19 aastat Naiskodukaitsesse kuulunud Anne Tropp Jõgeva ringkonnast. Anne tegevus revisjonikomisjonis ning tema pikaajaline kogemus ja laitmatu käitumine on eeskujuks paljudele Naiskodukaitse liikmetele.
 
Liiliaristi III klassi teenetemedali kavaler Nele Pernits, kes kuulub Naiskodukaitse ridadesse juba 2001. aastast, on varasemalt juhtinud Tartu ringkonda. Kuuludes viimastel aastatel Rapla ringkonna ridadesse, on Nele jõudnud olla Rapla jaoskonna esinaine, korraldada arvukalt erinevaid värbamis- ja muid üritusi ning andnud oma hindamatu panuse organisatsiooni arengusse läbi erinevate kursusekavade jm dokumentide koostamise. Nele on ka Märjamaa jaoskonna käimatõmbaja ning nüüd selle esinaine.
 
Naiskodukaitse aastapäeval osaleb kutsutud külalisena Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili. Peol osaleb ka ligi 150 naiskodukaitsjat ringkondadest üle Eesti.
Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu toetamise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses 2075 liiget.