et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse viies vabariiklik esmaabi erialavõistlus toimub Lääne-Virumaal

25.05.2016
Naiskodukaitse esmaabivõistlus
Autor: Naiskodukaitse
Nädalavahetusel toimub Ebavere ja Äntu matkarajal Naiskodukaitse viies esmaabi erialavõistlus, kus 17 võistkonna konkurentsis selgitatakse välja parimad.
Võistluse peakohtunik Lea Matusorg märkis, et naiskodukaitsjad lahendavad kahe päeva vältel erinevaid esmaabi situatsioonülesandeid ja radadele on mõõtu võtma oodata üle poolesaja naiskodukaitsja. "Tahame pakkuda põnevaid väljakutseid Väike-Maarja looduskaunites kohtades. Loodame ilusat ilma ja soovime võistlejatele vastupidavust ja tegutsemislusti," sõnas Matusorg.
 
Võistlusest võtavad osa Naiskodukaitse tegevliikmetest koosnevad kolmeliikmelised võistkonnad. Selleaastasele võistlusele on registreerunud 17 võistkonda erinevatest Eesti maakondadest.
 
Esmaabi erialavõistluse eesmärk on arendada Naiskodukaitse esmaabialast väljaõpet ning anda liikmetele läbi õpitubade ja kogemuste juurde uusi esmaabiteadmisi ja -oskusi. Peale selle selgitatakse välja parimate esmaabialaste oskuste ja teadmistega ringkonnad.
 
Esmaabi erialavõistlust korraldatakse alates 2008. aastast üle aasta ja tänavu viiendat korda. Võistluse start antakse laupäeval kell 11.00 Ebavere Tervisespordikeskuse eest. Parimad kuulutatakse välja pühapäeval kell 12.30.
 
Tänavu korraldab võistlust Naiskodukaitse Viru ringkond, põhiosa korralduse vastutusest lasub Väike-Maarja naiskodukaitsjatel ja esmaabiinstruktoritel.