et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitsjad saavad nädalavahetusel kokku Järvamaal

30.07.2015
2013. aasta suvepäevad Aegviidus
Autor: Naiskodukaitse
Reedest pühapäevani kogunevad Järvamaale naiskodukaitsjad üle Eesti, et ühiselt organisatsiooni erialaseid tegevusi arendada, kaitseliitlaste poolt loodud võistlustel osaleda ja meeste käe all uusi tarkusi omandada, muidugi ka lustida ja meelt lahutada.
 
Käesoleva nädala lõpp kujuneb Türi vallas, Metsajõe Puhkekülas ärevaks.
Enam kui 300 naiskodukaitsjat koos peredega  saabuvad Eestimaa südamesse
31.juulil- 2. august toimuvatele Naiskodukaitse suvelaagrisse.

Suvelaager toimub tavapäraselt üle aasta ja korraldusjärg on jõudnud Järva ringkonnani.

Suvelaagri avatseremoonial heisatakse Järvamaa naiskodukaitsjate meisterdatud laagrilipp, esineb naiskodukaitsjate rahvatantsurühm Kõver Küünarnukk. Ringkonnad esitavad etteasted oma tegevustest muusika-aasta võtmes. Keskööl, pärast diskot, läheb asi romantiliseks sest Juuli kohtub Augustiga. Kes on see salapärane August Järvamaalt, selgub juba suvepäevadel.

Laupäevane päev saab olema töökas ja tegus. Päev algab Naiskodukaitse erialagruppide töötubadega, mille eesmärk on kaardistada erialagruppide tegevuse hetkeolukord, hoogustada tegevust ja teha tulevikuplaane (naiskodukaitses on kokku kaehksa erialagruppi: noortejuhid, formeerimine, avalikud suhted, spordigrupp, toitlustusgrupp, meditsiinigrupp, kultuurigrupp, side-ja staabigrupp).

Päeva teises pooles korraldavad Järva maleva kaitseliitlased Naiskodukaitse suvelaagri osalejatele meeleolukad kombineeritud võistlused. Lisaks on kõikidel naistel võimalik osaleda koolitussarjas „Meestelt naistele“. Uusi teadmisi õpitakse AINULT meestelt ja teemadeks on just kauaoodatud, soovitud oskused, mida mehed natukene paremini oskavad ja naised võiks osata.

Õhtul asuvad võistlustulle Naiskodukaitse ringkondade juhid – toimub juhtide mitmevõistlus. Vaheldumisi ansambli saatel tantsimisega selgub, kes on kõige mitmekülgsem juht ja kelle kapi peal hakkab seisma  parima juhi karikas.

Suvepäevade viimasel päeval on avatud fotonurk, toimub ajalookomisjoni eestvedamisel ringkondade vaheline Naiskodukatise lähiajaloo teemaline viktoriin. Toitlustusgrupp on seadnud eesmärgiks suvepäevalistega püstitada naiskodukaitsjate toitlustusgruppide mitteametliku maailmarekordi.
Loomulikult on ka lasteprogramm, mis on väga mitmekülgne. Eriliseks teeb suvelaagri veel asjaolu, et seekord valmistavad söögi ainult mehed- Järva maleva kaitseliitlased. Et suvelaagrilised paremini sulanduksid toimub kõikidel päevadel nime-bingomäng.

Suvepäevi juhivad kaitseliitlased Raimo Merilo ja Alo Aasma.

Eelmised suvepäevad korraldas Harju ringkond, järgmised tulevad kahe aasta pärast.