et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitsjad hakkavad Paides võidu suppi keetma

23.04.2009
Laupäeval korraldavad Naiskodukaitse ringkondade naiskodukaitsjad ürituse Paide Jürimöll ja Metsatöll raames linna keskväljakul väliköökides supikeetmisvõistluse.
Võistluse ühe korraldaja, Naiskodukaitse Järva ringkonna instruktor Tiia Mettuse sõnul on supi puhul maitse küll alati tähtis olnud, kuid varem pole naiskodukaitsjad võistlusi parima maitsega supi
väljaselgitamiseks korraldanud.

"Supikeetmisvõistlusel osalevad Viru, Pärnu, Jõgeva ja Järva ringkondade naiskodukaitsjate 3-4liikmelised võistkonnad, kes keedavad traditsioonilist hernesuppi, millega toitlustatakse regilauljaid ning omaloomingulisi rühmalaule laulvaid noorkotkaid ning kodutütreid," selgitas Mettus, kelle sõnul hakkavad naiskodukaitsjad ettevalmistusi supikeetmiseks tegema juba eelmisel õhtul.

Kokku valmistatakse 400 portsjonit suppi, kuid Mettuse sõnul poleks naiskodukaitsjatel probleem toitlustada ka 1000 inimest.

Parima keedetud supi valivad välja neli Paide valitud kuningat Jüri I, Tõeleid II, Ivo V ning Murulaid II, kes osalevad ka Paide parima kodusvalmistatud leiva valimise žüriis.