et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitsjad on maailmatasemel orienteerujad

22.09.2009
Võrus, 19. septembril peetud sõjaväelaste maailmameistrivõistlustel orienteerumises said kolm naiskodukaitsjat orienteerumise teatevõistluses pronksmedali.
Eestit esindanud naiskonda kuulusid Kirti Rebane Naiskodukaitse Tallinna ringkonnast, Merike Vanjuk Tartu ringkonnast ja Annika Rihma Põlva ringkonnast.

Naiskonna teist vahetust jooksnud Merike Vanjuk ütles, et naiskond jooksis ühtlaselt hästi ja see tagas edu. Naiste teatevõistluse võitis Läti, teise koha saavutas Leedu.

Naiste võistkondlikus üldarvestuses saavutasid naiskodukaitsjad maailmameistrivõistlustel samuti kolmanda koha. Eesti meeskond oli meeste üldarvestuses kuues.

Meeste arvestuses võitis teatevõistluse Šveits, teiseks tuli Venemaa ja kolmandaks Soome. Eesti meeskond saavutas teatevõistluses 11. koha.

Võistluste edukaim sportlane oli šveitslane Daniel Hubmann, kes saavutas esikoha tava- ja lühirajal ning teatevõistluses. Šveits võitis ka meeste võistkondlikus üldarvestuses esikoha. Naiste võistkondlikus üldarvestuses saavutas esikoha Venemaa.