et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitsjad on sinilille saadikud kõikjal Eestis

07.04.2016
Sinilille kampaania
Autor: Ruto Volmre
Täna saab hoo sisse juba kolmandat aastat toimuv heategevuskampaania „Anname au!“.
Ka sel aastal on naiskodukaitsjatel märkimisväärne roll kampaania läbiviimisel. Eelmisel aastal kogus Naiskodukaitse 36 000 eurot, mis oli u 1/3 kogutud üldsummast ning kahe aasta peale kokku müüsid naiskodukaitsjad kõikjal Eestis sinilille tooteid kokku üle 60 000 euro eest.
 
Tänapäeva veteranid on osalenud rahvusvahelistel sõjalistel ja rahutagamise operatsioonidel Horvaatias, Liibanonis, Bosnias, Kosovos, Kesk-Aafrika Vabariigis, Iraagis, Afganistanis, Malis. Eesti sõdurid on liitlaste seas kõrgelt hinnatud kõikjal, kuhu teenistus neid viib. Koju naastes jätkavad need mehed ning naised aktiivset tegevust kaitseväes, Kaitseliidus või teistel elualadel. Neid jääb alati ühendama missioonikogemus ja tahe seista Eesti riigi ja rahva vabaduse eest.
 
Sinilill on veteranide sümbol, millega ka Sina saad näidata, et märkad ja väärtustad nende panust. Kõigile, kes iga päev meie kaitsevõime tagamise eest seisavad, on see tunnustus suureks toeks.
 
Annetusi kogutakse Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule, kes toetab vigastatud veteranide ja nende lähedaste taastusravi, spordi- ja õppetegevust.  Lisaks toetab taastusravi valdkonna tugevdamist kogu ühiskonnas, sest nii saavad paremat tuge ka meie vigastatud võitlejad. Sinilille kampaania eesmärk on toetada veterane ja nende lähedasi võimalikult laiapõhjaliselt.
 
„Naiskodukaitsja müüdud lill pole lihtsalt tehing, see on südamega tehtud tegu meie veteranide ja laiemalt kogu riigikaitse heaks!“  ütleb Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming.
 
Kahel kevadel on kümned tuhanded inimesed teinud sinilille ostuga Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule annetusi kokku ligi 170 000 euro ulatuses. Ühing on nende annetustega aidanud soetada kõnniabiseadme ning teisi taastusraviseadmeid Ida-Tallinna keskhaigla taastusravikliinikule. Samuti on annetuste abiga soetatud kogu Euroopas uuenduslik mobiilne kõnnirobot Haapsalu neuroloogilisele rehabilitatsioonikeskusele.
 
Iga sinilille märk on kordumatu käsitöö. Rinnamärgid on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti.
 
Kõikjal Eestis aitavad sinilille toodete müügiga annetusi koguda lisaks Naiskodukaitse vabatahtlikutele  Selveri ja Rahva Raamatu kauplused, T-pileti kassad Tallinnas ja Tartus, Nordica lennuteenindajad, Olerexi teenindusjaamad, R-kioskid ja Tallinna lennujaama müügiesindused.  
 
07.aprill – 01.mai korraldavad naiskodukaitsjad üle-eestiliselt erinevaid üritusi, kus on võimalik endale sinilille rinnamärki ning sinilille käepaela soetada.
 
Kampaania kulmineerub  veteranipäeval 23.aprillil. Vabaduse platsil toimub traditsiooniline Veteranirock, kus on samuti naiskodukaitsjad sinililledega esindatud.
 
Naiskodukaitsjad on sinilille saadikud kõikjal Eestis!  Anname au!