et
en
Teksti suurus:
A A A

Neljas rahvamatk admirali mälestuseks

14.01.2010
14. veebruaril korraldab Kaitseliidu Järva Malev koos oma eriorganisatsioonidega Naiskodukaitse, Noored Kotkad ja Kodutütred neljanda admirali mälestuseks pühendatud rahvamatka.
Matka eesmärk on tugevdada kodanike ühtekuuluvustunnet, meenutada Järvamaa kuulsamat meest ning propageerida liikumist ja sportimist Järvamaal.

Rahvamatk toimub „Liikumist ja sportmist harrastav Järvamaa 2010“ II etapina.

Kaitseliidu Järva Maleva poolt korraldatav transport stardib Peetrist kell 9.00, et sõita edasi Jalgsemale. Matk algab Jalgsemalt Pitka mälestuskivi juurest, pärast mälestuskõnesid. Ligikaudu 20 km matkatee kulgeb Jalgsemalt läbi Järva-Jaani Peetrisse.

Matkajate kolonni ees, keskel ja lõpus liiguvad ohutusvestidega kaitseliitlased, kes jälgivad osalejate liikumise ohutust ja annavad õigel ajal informatsiooni liiklusvahendite ilmumise kohta.

Ära väsijate tarvis liigub kolonni lõpus kogu tee buss ja korraldatud on ka meditsiiniabi. Matkal pakuvad korraldajad poolel teel kõigile kosutuseks teed ja pirukaid ning matka lõpus Peetris sooja suppi.

Kaitseliidu Järva Malev palub kõikidel osavõtjatel selga panna ilmastikule sobivad ja võimalusel erksate värvidega rõivad teel liikudes ohutuse tagamiseks. Kaasa võtta termos sooja joogiga, veidi suupisteid ning eelmistel aastatel osalenutel ka kindlasti matkakaart - toimub loosimine nende vahel, kes on osalenud matkal vähemalt kolm korda.

2009.aastal loositi peaauhinnaks sepistatud mõõk, mille omanikuks sai Piret Maaring Järvamaa Spordiliidust. Kõik matkalised, kes selleks aastaks on matkakaardile kogunud kolm templit, saavad endale rahvamatka tunnustega salli.

Kõikidele uutele osalejatele jagatakse ka matkakaarte, millega on võimalik tulevastelt admiralimatkadelt templeid koguda ja tulevikus loosimistel osaleda.

MATKA ORIENTEERUV AJAKAVA:
• 09:15 – 09:30 matkal osalejate kogunemine Jalgsemale
• 09:45 – 10:00 matka avatseremoonia Jalgsemal
• 10:00 matka algus Jalgsemalt
• 11:30 – 11:50 peatus Järva-Jaanis
• 12:50 – 13:10 sooja tee ja piruka peatus
• 15:30 matka lõpp, osalejate registreerimine, soe supp ja auhindade loosimine

Matkale saab ennast kirja panna 10. veebruarini Kaitseliidu Järva Maleva telefonil 38 49 170 või e-maili teel: jarvakaitseliit.ee

Täiendavat lisainfot saab Kaitseliidu Järva Maleva staabiülem kapten Vello Pops’ilt