Nõmme Snaipri võistlusel oli võidukas staabikaitserühm

17.10.2016
Nõmme Snaiper
Autor: Ott Heinapuu
Nõmme malevkonna võitlejad võtsid omavahel mõõtu täpsuslaskmises oma põhilisest teenistusrelvast, automaadist AG3. Allüksuste lõikes saavutasid parima tulemuse Nõmme staabikaitserühma neli võitlejat, pälvides võistluse parima allüksuse karika.
Tänavuseks võistluseks valmis individuaalses arvestuses võitjale ka Nõmme Snaiperi rändkarikas, mis jääb aastaks parima tulemuse saavutajale ja millele graveeritakse ka kõigi varasemate Nõmme Snaipri võitjate nimed. Individuaalarvestuses kolme parimat autasustati medalitega, kuus parimat said meened.

Laskevõistlus peeti seekord taas Männiku laskeväljal. Pilvealune ilm soosis võistlejaid: sihtimist ei seganud päike ega vihm.

Võistlejate ees seisis kolm laskeharjutust, milles iga seeria tarbeks oli ette nähtud kümme padrunit. Esmalt tuli tabada märklehte lamades laskeasendis 100 meetri distantsilt. Teine harjutus hõlmas kolme seeriat, millega tuli tabada märklehte püsti laskeasendis 100 meetri distantsilt, põlvelt laskeasendis 150 meetri distantsilt ja lamades laskeasendis 200 meetri distantsilt.

Kolmas ja veidi tavatum ülesanne oli tulistada 300 meetri distantsilt vabalt valitud laskeasendist, sihtmärgi valge A4-formaadis paberilehe pihta. See oli ka võistluse kõige raskem ülesanne, kuna kümnest lasust rohkem kui pooli ei saanud paberilehele pihta ükski malevkondlane.

“Ebaõnnestumisi ei tasu karta, kuna need on meie kõige suuremad õpetajad,” kommenteeris oma tulemust võistlusest osa võtnud Nõmme malevkonna toetajaliige.

Auhinnalise kuuenda koha väljaselgitamiseks tuli korraldada täiendav mõõduvõtmine kahe malevlase vahel, kelle võistlusel kogutud punktide arv oli võrdne. Selleks anti mõlemale võimalus püsti laskeasendist teha kaks lasku märklehe pihta, milles üks sai 15 ja teine ning edukam 16 punkti võimalikust 20 punktist.

Tänavune Nõmme Snaiper oli esimene, kui malevlased võistlesid võrdlemisi hiljuti teenistusse võetud relvaga, Norras toodetud automaadiga AG3. Relv põhineb Saksamaa relvatootja Heckler & Kochi automaadil G3 samuti kui Rootsi päritolu AK-4, mida on Eesti kaitsejõududes pikemat aega tarvitatud.

Võistluse õnnestumisele aitas kaasa malevkonna seenioride rühm, kes mehitas valveposte. Samuti kuulub korraldajate tänu sponsoritele Tacticalfoodback, Nordic Armoury OÜ, Reorg OÜ ja Gladius Baltic OÜ, kes toetasid võistlust auhindadega:.