et
en
Teksti suurus:
A A A

Noored Kotkad said sünnipäevaks riigilipu

28.05.2017
Lipu üleandmine ja õnnistamine
Autor: Kristjan Prii
Pühapäeval, 28.mail tähistasid Noored Kotkad Haapsalus oma 87. aastapäeva. Selle puhul õnnistati sisse Eesti Lipu Seltsi poolt Noortele kotkastele kingitud Eesti lipp.
Õnnitlusi tuli tooma kaitseminister Margus Tsahkna, kes ütles, et noored on Eesti Kaitseväe alus ja järelkasv. Iga noor saab läbi Kaitseliidu noorteorganisatsioonide Eesti kaitsmisel panustada. Suure üllatusena tuli ministrile, et talle annetati Noorte Kotkaste teeneteristi eriklassi medal.

Tegemist on läbi aegade ainsa kaitseministriga, kes on väga tõsiselt süvenenud Kaitseliidu noorte töösse ning pidanud vajalikuks seda tegevust senisest enam toetada. Tsahkna käivitas ka programmi "Noorte isamaaline haridus", mis võimaldab juba sel suvel sadadel noortel tasuta osaleda Kaitseliidu suvelaagrites.

Tervitustega esinesid veel Kodutütarde ja Naiskodukaitse juhid. Aastapäeva kõne pidanud Noorte Kotkaste peavanem rõhutas ennekõike, kui oluline on senisest veelgi rohkem tähelepanu pöörata vabatahtlikele noortejuhtidele, et neis säiliks soov jätkuvalt panustada ja et nad tunneks, et nende tööd hinnatakse kõrgelt.