et
en
Teksti suurus:
A A A

Noorte Kotkaste ja Kodutütarde suurlaager 2017 on Heade Mõtete Maal

11.07.2017
Mullune suurlaager „Laukataguse 2016“
Autor: Anu Allekand
Tartu Noorte Kotkaste malev ja Kodutütarde ringkond seisavad hea selle eest, et selleaastane kõige suurem noortelaager saaks täidetud heade mõtete ja sellele vastavate tegudega. Laagripaik on valitud Palu Puhkekeskusesse Tartumaal.
 
Suurlaagrisse on tulemas 400 kodutütart , noorkotkast ning neile lisaks külalised Politsei- ja Piirivalveametist ning Läti Jaunsardzest. Üle-eestilisest  laagrist  saab iga osavõtja  juurde uusi oskusi, kindlasti ka elamusi, kogemusi ning mitte vähetähtis  - uusi sõpru.

Vahva suvise ürituse vürtsiks on kodutööna valmivad  playbacki –formaadis isetegevuskavad. Kuid isetegemine ei piirdu sellega, kogu laager on üles ehitatud töötubadele, nii et lihtsalt vile suul ja kaks kätt taskus sealt läbi tulla ei saagi. Tuttavaks saab kodutütarde ja noorkotkaste järgunõuetes kirjeldatuga, õppida saab meeskonnatööd, ammutada saab teiste kogemusi, sh  orienteerumise vallast, taaskasutusest, sidepidamisest, harjutada eneseväljenduse kunsti.

Kõik sajad ja sajad osalejad on tähistatud erimärgiliste käepaeladega, varustatud hea tujuga ning teotahtega. Vahva aeg suurlaagris algab 11. juuliga  ning kestab 14. juulini.

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste suvelaager on Kaitseliidu noorteorganisatsioonide aastaringsetest üritustest suurim noorte arvult, laagris saavad osalusvõimaluse igast Noorte Kotkaste malevast ning  Kodutütarde ringkonnast kokku vaid 20 noort. Kaitseliidu suurlaagrit on korraldanud kõik malevad/ringkonnad, ringiga on see suurüritus jälle tartlaste teha.