et
en
Teksti suurus:
A A A

Ööl vastu laupäeva antakse start noorkotkaste Mini-Erna partullvõistlusele

26.06.2015
Käesoleval aastal juba 19-ndat korda toimuv Noorte Kotkaste patrullvõistlus Mini-Erna toimub 26.-28. juunil Harjumaal. Igat Noorte Kotkaste malevat esindab üks neljaliikmeline võistkond, lisaks osalevad võistlusel üks Kodutütarde võistkond ning külalisvõistkonnad Läti noorteorganisatsioonist Jaunsardze ning noored Šauliu Sąjunga organisatsioonist Leedust.
 
Võistkondadel tuleb umbes 35 tunniga läbida ligikaudu 50 kilomeetrine trass ja näidata oma oskusi ja teadmisi meditsiinis, luures, sidepidamises, sõdurioskustes ja üldises looduses hakkama saamises.

Patrullvõistlust korraldab Noorte Kotkaste esindus koos Noorte Kotkaste Harju maleva, Kaitseliidu Harju maleva ja Kodutütarde ning Naiskodukaitse Harju ringkondadega. Võistluse ülem on Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm ning peakohtunik erukindral Johannes Kert, kes täitis aastatel 1996–2002 Noorte Kotkaste peavanema ülesandeid.

Mini-Erna eesmärkideks on jätkata väljakujunenud Erna luuregrupi tegevuse traditsiooni ja arendada edasi omalaadset võistluse vormi. Noorte Kotkaste korraldatava võistluse soov on äratada noortes huvi tõsta oma ettevalmistust tegutsemiseks füüsilist ja vaimset vastupidavust ning mitmekülgseid oskusi nõudvates tingimustes.