et
en
Teksti suurus:
A A A

Pärnakad näitasid lõunanaabrite õppusel head taset

10.07.2016
Autor: Karri Kaas
Möödunud nädalavahetusel toetas Kaitseliidu Pärnumaa maleva allüksus edukalt lätlasi Zemessardze 27. pataljoni õppusel Wenden 2016.
Erinevalt eelmisest aastast, keskendus Lätis Rauna ausula vahetus läheduses toimunud harjutus tänavu konventsionaalsele sõjapidamisele. Fookuses olid põhiliselt viivitus- ja kaitselahingud ning dessanditõrje.

Pärnumaa maleva üksuse ülema lipnik Kristjan Pahk’i sõnul valmistas kõige suuremaid raskusi info vahetamine, millest tulenevalt olid kaitseliitlased tihtipeale sunnitud üksinda vastaste ülekaalukate jõudude edenemist pidurdama. Tänu maastiku iseärasustele ning eestlaslikule jonnile tuldi sellega siiski edukalt toime.

„Hoolimata keelebarjäärist ning mõneti erinevatest arusaamadest taktikast, läks meil täiesti hästi,“ arvas lipnik Pahk. „Meile oli see õppus kindlasti väärtuslik kogemus, mis aitab meil tulevikus koostööd lõunanaabritega paremini organiseerida,“ lisas ta.

Koostöö süvendamise vajaduse tõi välja ka õppuse peakorraldaja kolonelleitnant Rolands Molniks ning lootis, et naabrite väljaõppeürituste külastamine muutub edaspidi aina tihedamaks. Tugev alus selleks on juba olemas. Lätlastel on kindlasti plaanis osaleda Pärnumaa maleva sügisesel jaopatrullvõistlusel Sookoll ning loomulikult ka Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna suurõppusel Orkaan, mis tänavu toimub Läänemaal.

Wenden on Zemessardze 27. pataljoni igaaastane suurõppus, millest Pärnumaa maleva kaitseliitlased on osa võtnud juba paar korda. Tänavuse harjutuse tegi meie vabatahtlike riigikaitsjate jaoks pisut erilisemaks ka tõik, et tänavu võtsid Läti relvavendade korraldatud väljaõppest osa ka Taani Kodukaitse võitlejad.