et
en
Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa noorkotkad saavad lipu

19.03.2009
Mittetulundusühing Pärnu Pataljoni Kogu annetab Pärnumaa noorkotkastele lipu, selle üleandmise pidulik tseremoonia on 20. märtsil kell 11 Eliisabeti kirikus Pärnus. Tseremoonia viib läbi Enn Auksmann.
Pärnu Pataljoni Kogu juhatuse esimehe Ergo Vaske sõnul toimub kirikus lipu õnnistamine, naelte löömine ja kõik sinna juurde kuuluv. Pärast seda minnakse Kaitseliidu Pärnumaa maleva hoonesse, Pikk 20, kohvilauda.

Noorte Kotkaste Pärnumaa malev on kolmas, kus tänavu Noorte Kotkaste lippu õnnistatakse. Alutaguse malevas pühitseti lipp 3. märtsil, Rapla malevas Iseseisvuspäeval, 24. veebruaril.

Aasta jooksul õnnistatakse lipud veel üheksas malevas ja Noorte Kotkaste üldlipp pühitsetakse mais Tartus, kus peetakse Noorte Kotkaste 79. aastapäeva.

Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm ütles, et eelmise aasta lõpus valmis kaheteistkümne Noorte Kotkaste maleva lipud. Noorte Kotkaste lipud on kujundanud Priit Herodes. Et iga malev leidis rahastajad, kes aitasid malevale lipu osta, siis tegi Noorte Kotkaste juhatus otsuse, et lipud pühitsetakse malevates ajal ja viisil, mis malev ise tunneb, et on kõige sobivam. „Leidsime, et on ilus korraldada õnnistamised kohtades, kuhu on parem kutsuda ka kohalikud toetajad, kes aitasid lippe osta,” põhjendas Tamm miks ei pühitsetud kõiki valminud lippe korraga.