et
en
Teksti suurus:
A A A

Patrullvõistlusel selguvad parimad kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad

05.05.2010
Lääne-Virumaal 7. ja 8. mail peetaval Kaitseliidu sõjalis-sportlikul võistlusel "Eel-Erna retk" osaleb 28 ning Naiskodukaitse koormusmatkal kümme võistkonda. Mõlema võistluse start antakse reede, 7. mai varahommikul kell 5.00 Rutja lennuväljalt.
Ööpäeva jooksul tuleb mõlemal võistlusel osalejatel läbida linnulennult 60 kilomeetrine trass ning täita mitmekülgseid sõjalisi oskusi nõudvaid ülesandeid rajale jäävates kontrollpunktides.

Naiskodukaitse koormusmatk liigub Eel-Ernaga enam-vähem ühte rada, kuid on lühem ja koormusmatka arvestuses võistlevatel naiskondadel ei tule sooritada öist luureülesannet.

Ehkki Naikodukaitse koormusmatkal osaleb kümme võistkonda, suundub rajale naiskondi 12, sest kaks naiskodna võistlevad Eel-Erna arvestuses ehk võrdselt meestega.

Eel-Erna ja koormusmatka võistkonna moodustab neli põhiliiget ja vähemalt üks tugiliige võistkonna kohta.

Võistkonnad peavad liikuma maastikul varjatult ja kohalike inimeste eluolu ei tohiks saada häiritud. Küll võib kosta paukpadrunite laskmist, sest võistkondi varitseb väljamõeldud vaenlane, kelle rollis on Kaitseliidu Viru ja Alutaguse maleva liikmed.

Huvilistel on võimalik võistlejate tegevust jälgida laupäeval, 8. mail Kõrgemäe suusahüppetorni juures kell 6.40-12.00 ning Rakvere vallimäel finišis.
Arvestuste kohaselt peaks viimane võistkond võistluse lõpetama laupäeval umbes kell kolm päeval. Finiš on Rakvere Vallimäel. Võitjaid autasustatakse Rakvere kindluses kell 17. 00. Linnus on 8. mail avatud kella seitsmest hommikul.

Võistluse peakorraldaja Kaitseliidu Viru maleva pealiku kapten Rudolf Jeeseri sõnul on Viru malev andnud endast parima, et võistkondadel oleks huvitav aga samas ka raske retk. «Loodame pingelist võistlust ja tõelist jalaväelase ilma,» sõnas Jeeser ning soovis ühtlasi kivi kotti kõikidele võistkondadele.

Eel-Erna võitjad pääsevad Kaitseliitu esindama augustis toimuvale rahvusvahelisele sõjalis-sportlikule võistlusele Erna Retk.