et
en
Teksti suurus:
A A A

Põhja Politseiprefektuuri ning Kaitseliidu Tallinna ja Harju malevat seob koostöölepe

18.03.2009
Täna, 18. märtsil allkirjastasid Põhja Politseiprefektuuri politseiprefekt Elmar Vaher, Kaitseliidu Tallinna maleva pealik major Eduard Nikkari ja Kaitseliidu Harju maleva pealik major Urmas Susi Kaitseliidu ja politsei koostöölepingu 2009. aastaks. Koostöölepingu allkirjastamise tingis vajadus täpsustada igal aastal osapoolte tegevused ja vaadata vajadusel üle koostööpõhimõtted.
Vastavalt leppele võimaldavad politsei ja Kaitseliit teineteisel kasutada oma õpperuume, harjutusväljakuid, lasketiire ja spordirajatisi. Politseinikud korraldavad kaitseliitlastele abipolitseinike baaskursuse ja masside juhtimise koolituse. Kaitseliitlased kaasavad politseinikke noortele suunatud üritustele. Politseiprefektuuri töötajate lapsed on oodatud ka Kaitseliidu noortelaagritesse. Malevate staabitöötajad tutvustavad politseiprefektuuri ametnikele staabitöö protseduure ja politseinikke kaasatakse malevate staapide harjutustele. Kaitseliitlased abistavad politseiprefektuuri töötajaid kadunud inimeste maastikuotsingutel.

Lisaks kirjeldatule korraldavad osapooled lepingu eemärkide saavutamiseks ka muid koolitusi ja ühisõppusi. Täpsem koolituse kava ja õppuste plaan koostatakse kontaktisikute koostöö käigus.