et
en
Teksti suurus:
A A A

Põlvamaal stardib kümnes Must Kotkas

25.08.2017
Must Kotkas 2015
Autor: Toomas Nigola
25. augusti/reede õhtul stardib Põlvas Kaitseliidu Põlva maleva korraldatav sõjalis-sportlik patrullvõistlus Must Kotkas 2017. Kümnendat korda toimuvast võistlusest osavõtjaid ootavad ees kakskümmend kontrollpunkti väga eriilmeliste ülesannetega.
Must Kotkas 2017 eesmärk on tõsta kaitseliitlaste ja Kaitseliidu noorteorganisatsioonide liikmete aktiivsust ning ühtsustunnet, tutvustada Põlvamaa vaatamisväärsusi ning panna proovile osalejate oskusi ja teadmisi.

Iga aasta augustikuu viimasel täisnädalavahetusel toimuv võistlus on osalenuid viinud Põlvamaa eri piirkondadesse, finiš on aga alati asunud Põlva linnas. Seekordse, arvult kümnenda võistluse muudab eriliseks asjaolu, et kogu võistlus leiab aset Põlva linnas. Võistlusraja pikkus on linnulennult 35 km, nooremale vanuseklassile umbes 20 km.

Reede õhtul kella 21 paiku rajale startivaid ligi 40 võistkonda ootab ees rida ülesandeid traditsioonilisest viktoriinist luuramise ja takistusraja läbimiseni. Sündmuse peakorraldaja, kapten Allar Eesmaa ei tea oma sõnul Eestis ühtki teist patrullvõistlust, kus oleks ette valmistatud nii palju kontrollpunkte. Võistlus lõpeb laupäeval traditsioonilise lõpujooksuga Põlva rannas.

Korraldajad paluvad linnarahval militaarvormides inimeste rohkearvulisest ringiliikumisest mitte ehmuda ning loodavad kohalike elanike mõistvale suhtumisele.